MISTROVSTVÍ ČR v malorážce - panečku, to byla jízda!

"Díky za nezapomenutelné zážitky", toť slova jedné z MČR účastnících se maminek. "V Patriotu se s vámi všemi cítíme jako jedna velká rodina", vyřčeno z úst druhé maminky... Je vidno, že nejen mladé PATRIOTY střelba baví! A vůbec nevadí, že jim tentokrát necinklo. Bramborová placka má sice pro střelce trochu pachuť, pro nás však nikoliv. Důležitá je dobře odvedená práce a tu mladí Patrioti zvládli, dle slov pana trenéra, na 1*! 4. místo, vyrovnané výkony po celou sezónu, ale i navýšení laťky našeho Patrioto-skokana roku na 571 b. (Vysvětlivka proč skokan viz aktualita níže, tak si ji přečtěte :-)). Dva 12-letí chlapci loni touto dobou netušili, co je sportovní střelba a tento víkend si v malorážce vystříleli 31. a 46. místo v tak obrovské konkurenci 92 dorostenců ve věku do 18 let! Prostě pecka! Velkou motivací bylo za hlasitého fandění shlédnutí finále juniorů, kde náš odchovanec Ríša Křivánek nyní již za barvy Olympu Plzeň vybojoval nádhernou střelbou ZLATO! Patrioti Ti gratulují, Richarde!
Všech 5 střelců Patriotů reprezentujících svůj klub zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování: "Matesi, Ondro, Honzo, Peťo, Jíro - DÍKY!". Nemalé poděkování patří i rodičům, kteří vás pravidelně vozí na tréninky 30 km do Pravlova. Z jejich strany velká podpora finanční i psychická. Vážíme si toho. Děkujeme též sponzorům i všem našim fanouškům a příznivcům, co pěsti nám drží. JSME TÝM a MÁME SPOLEČNÝ CÍL! Neboť víme, že společně se za ten provaz lépe táhne. A nyní se už tuze moc těšíme na vzdůšu - za našimi pilnými ležáky a hned další trénink na nováčky, kteří trpělivě čekali, až jim střelbu představíme a postupně je do ní zasvětíme. Tak jdeme na to!
Fotogalerie MISTROVSTVÍ ČR zde.

Malé ohlédnutí za létem PATRIOTŮ...
dlouho jsme se neozvali, což ale neznamená, že jsme lelkovali. I když.... v létě i lelkovati je povoleno;-). A taky dovolovati se kdekoliv, tábořit, sportovat, slunka, volna, tepla si užívat. Nu a krom letních radovánek zvládli Patrioti:
- 1 zlomený kotník den před 2. kolem ČPM a tím předčasné ukončení sezony střelkyně
- 1 zlomený malíček a....
- a samozřejmě TRÉNOVAT! Mlaďoši neopustili vzduchovku a starší potí oblečení na malorážce. A vyplatilo se, například
- u Laury, která je velká bojovnice našeho týmu. Úspěšnými jednotlivými koly si vystřílela celkové 2. místo v Letní vzduchovkové lize mládeže Zlínsko 2022! Pecka! Jsme na ni hrdí a ještě jednou, Lauro, gratulujeme!

- Mates si střihl hned na začátku sezony svůj obr-osobák ve standardu = 570 b.! A my mu držíme palce, aby se mu podařilo jej brzy zopakovat nebo rovnou překonat J.

- Péťa s Honzou si drží svou výkonnost a postupně se lepší každým tréninkem, což se potvrzuje na závodech. Pěkně krůček po krůčku, tedy spíš ránu za ranou navyšují své osobáčky.

- Ondrova malorážka si užívá tak trochu pouťové houpačky. Jednou je nahoře, jednou je dole. Příliš se mu nedaří, a tak věřme, že ho vzduchovka znovu nakopne.

- A Jíra? Ten chlapec se zlomeným malíčkem to vůbec nevzdal! Ba naopak! Zranění mu znemožnilo 2 kola ČPM, ale Jíra nezlomil hůl nad střelbou ani nehodil flintu do žita. Naopak! Po uzdravení malíčku doma poctivě suší, což je megaznát na tréninku i závodech! Z 528 b. na svých životně prvních malorážkových závodech se za pouhý měsíc vyšplhal na 558b.! A tak jsme ho jmenovali Patrioto-SKOKANem tohoto léta.

Nyní nás čeká finále Českého poháru mládeže a následně MISTROVSTVÍ ČR. Držte nám, prosíme, pěsti, ať se mladých Patriotů drží střelecké štěstí. Děkujeme.

LETNÍ BARBEQUE PATRIOTŮ = střelecky hodnoceno: "VŠE v DESÍTKOVÉM KRUHU"

V sobotním odpoledni ožila malorážková střelnice v Pravlově tentokrát jinak, než střelbou. Původně starý lom poskytl v letním počasí báječný stín, a tak si Patrioti mohli užít relaxační odpoledne plnými doušky. Proběhlo klubové focení, hráli se hry, povídalo se a bohaté občerstvení vykouzlené v kuchyních maminek dodalo pohodovému odpoledni tu správnou třešničku na "patrioťáckém barbeque". Děkujeme všem Patriotům za úžasnou atmosféru a fajnové odpoledne. Jste skvělí! Jsme tým, máme společný cíl a to je pro Patrioty TOP. A kdo se nemohl zúčastnit, nezoufejte. Bude repete! ;-)  

Hrdí Patrioti prožili na Jarní ceně SSK Věžky úspěšnou neděli!

2x zlato, 2x stříbro, bronz, 5. a 11. místo! Fantastické! Peťo, Ondro, Lauro, Jíro, Jendo, Abbasi a Patriku - jste borci! Všichni. Radost ze střelecky prožité neděle v partě Patriotů z vás září. Děkujeme vám za úspěšnou reprezentaci svého klubu! Díky rodičům za opětovnou podporu a vytvoření skvělé atmosféry. Jsme na vás pyšní. Neb: "Patrioti jsou tým a mají společný cíl!". A tím nás střelba baví o to víc!

Požehnané Velikonoce všem příznivcům 
a přátelům sportovní střelby přejí Patrioti

Naše zážitky:

Jaro přišlo do Pravlova, malorážková příprava tak může začít!

Přestože práce bylo habakuk, prožili jsme dnes společný, báječný den na patrioťácké střelnici. Všichni jste makali, až se z vás kouřilo, a tak už k poledni střelnice zářila svou svěží, jarní vizáží. Je nádherná! Čisťounká vevnitř i venku. P️ro střelce připravená. Přátelé, kamarádi, moc díky za vaše nadšení, spoustu vykonané práce, radost a celkově bezva brigádní den!

MISTROVSTVÍ ČR mládeže 2022 - jedna VELKÁ SUPER jízda! 

pár bodů, které si zaslouží vypíchnout:
- odjezd v pátek po práci, večerní utužování týmového ducha Patriota s báječným posezením
- dopoledne prezence, vše společně = tým, motivace a poslední rady pana trenéra
- MEGA pochvala všem mladým Patriotům za skvěle odpracovaný TOP závod!
- TITUL MISTR ČR a zlatou medaili získalo družstvo PATRIOTŮ do 12 let ve složení Laura, Jenda a Ondra
- 2. místo si vystřílela a s velikou radostí tak domů odjížděla - Laura Versteegh
- parádní výsledky a osobáky na MČR se podařily Jírovi, Ondrovi a Abbasovi!
- těsně pod hranicí osobáku skončil Peťa i Jenda, kterému, i přes fantastickou 6. pozici v ČR, přinesla pachuť hořkosti poslední rána závodu.
- nejtěžší pocit si odvážel Honza, který, co by nejstarší člen výpravy, si navnímal nelehkou roli zkušeného matadora a s tím se mu opravdu ne lehko závodilo.

shrnuto a podtrženo:
= 7 střelců a 6 z nich v loňském říjnu nevědělo, jak vypadá sportovní střelba
= Obrovská GRATULACE naprosto všem Patriotům! Lauro, Honzo, Peťo, Jíro, Ondro, Jendo, Abbasi děkujeme za perfektní reprezentaci svého klubu!
= Vážení rodiče, DÍKY, že máte tak úžasné děti, společné vztahy, vstřícnost vůči druhým, že si vzájemně pomáháte a jste bezva parta. Vážíme si toho!
= Mistrovský Patriot´s shootvík jsme si moooc užili! Jsme tým a máme společný cíl!

Více fotografií zde: SSK  Patriot Brno na MČR mládeže 2022
Videa z vyhlášení zde:
 
https://youtu.be/IWmqvt4V3dA 
https://youtu.be/saUh6qKBjq0

26. 3. 2022

Halové mistrovství Evropy v Norsku pokračuje. V závodě smíšených dvojic se Patriot Ríša Křivánek s Adélkou Zrůstovou úspěšně prostříleli do semifinále závodu, kde se umístili
na 5.-8. místě!
Bylo to napínavé! Báječný zážitek ;-).
Všichni PATRIOTI - nejen z Brna - gratulují českému juniorskému mixtýmu !

PATRIOT Ríša Křivánek vybojoval dnes 20.3.2022 na Halovém mistrovství Evropy v norském Hamaru nádherné 16. místo!  Jsme na tebe pyšní, Ríšo! 

Přeborníkem Jihomoravského kraje se stal Patriot Jenda Krejčík!

V sobotu 19.3.2022 skvěle reprezentovali mladí Patrioti na Otevřeném mistrovství Jihomoravského kraje. Jenda Krejčík si odnesl trofej nejcennější a s dalším svým osobákem se stal mistrem svého kraje do 12 let. 3x 4. místo a další osobáčky ... celkově si 9 mladých Patriotů vedlo fantasticky a s úsměvem na tváři. Jsme spokojeni. Všem tleskáme, gratulujeme a zároveň děkujeme střelcům a rodičům za jejich nadšení. Těšíme se na společné zážitky při prvním Mistrovství ČR v nadcházejícím víkendu.
19.3.2022

MISTROVSTVÍ ČR ve vzduchových zbraních 2022

4 střelci Patrioti na MČR a domů si vezou: STŘÍBRO v družstvech Ondra, Sam a Mates. Skvělé! A
4. místo = hnedle 2krát = Ríša v juniorech, Ondra ve st. dorostencích. Kluci, užívejte ten skvělý pocit, být
4. nejlepší střelec v republice!
4stovka pokořená Ondrou mu přinesla báječný osobák! Gratulujeme!
4. pozici má Ríša zřejmě za oblíbenou :-), neboť již na MČR malorážky v září si domů odvezl 2 "podbednová" místa. Richarde, řekl ti vlastně pan trenér, že i na MČR můžeš na bednu vystoupat? ;-) Protože těch čtyřek je už fakt nějak moc :-).

Chlapci Patrioti, děkujeme za reprezentaci svého klubu! A za 14 dní se opět sejdeme v Plzni tentokrát na MČR mládeže. Už nyní se těšíme. Tak nám držte, prosím, pěsti. Ať při mláďatech stojí střelecký "Bůh" štěstí. 
13.3.2022

Statutární město BRNO finančně podporuje SSK Patriot Brno

Děkujeme statutárnímu městu Brno - Odboru sportu MMB za jeho finanční podporu ve výši 83 000,- Kč pro rok 2021 a tím možnost pořízení kvalitního střeleckého vybavení, které našim mladým talentovaným střelcům pomůže v jejich přípravě na trénincích a při účasti na vrcholných závodech. Věříme, že se brzy projeví spojení nového vybavení s jejich pilnou prací, že dosáhnou skvělých výsledků a tím vyšších medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci města Brna na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR.  DĚKUJEME našemu městu BRNO za jeho velkou podporu a pomoc!

Dnes na VC SSK Dukla Plzeň si mladí Patrioti poprvé ochutnali plzeňskou střelnici, která bude hostit i Mistrovství ČR mládeže na konci března. A evidentně se jim tam líbilo! Prý by ji chtěli navštěvovat častěji a častěji ;-). Tak to MY rádi slyšíme a ještě raději jim splníme:-). Ale nyní k výsledkům:
do 12 let:                                         do 14 let:
Laura - 2. místo s 310,7 b.             Peťa - 22. místo s 307,3 b.
Jenda - 6. místo s 307,1 b.

BRAVO! Gratulujeme mladým Patriotům a děkujeme Lauře, Peťovi a Jendovi za perfektní reprezentaci svého klubu! Páni organizátoři, děkujeme i Vám za super závody. Na VC SSK Dukla Plzeň - závody s velkou celorepublikovou účastí jsme měli menší zástup, než bychom si přáli, neboť dneškem začínající jarní prázdniny v Brně nám odveleli střelce za zimními radovánkami. Ale i odpočinku a relaxu je třeba. A tak přejeme BÁJEČNÉ JARŇÁKY a hned po nich JEDEME DÁL!
5.3.2022

Na Ceně předsedy SSK Pomezí to Patriotům cinkalo!
do 12 let:                              do 14 let: 
1. místo: Laura                      1. místo: Peťa
2. místo: Abbas                   3. místo: Jíra
4. místo: Ondráš
V průběhu čekání na výsledky, Patrioti nezaháleli a v kartách si další boje rozdali J. A řádně si to užívali. Aby se nám z nich nestali v průběhu sezony karbaníci J. Pak si založili společnou skupinu na WA. Juchůůů, to bude komunikace ještě živější. Co nás těší ještě více a je to mega pochvala pro Tebe, kondiční trenére! Mladí střelci si pochvalují a těší se nejen na střelbu, ale i na kondiční cvičení! Jste na té nejlepší cestě, bando ležící ;-). Jen tak dál!
27.2.2022

Zlatá diabolka v Březolupech - báječné závody - DĚKUJEME!

  • Konečně se střelci na závodech dočkali i vyhlášení a to až do 6. místa! Užívali si to všichni vč. fotografů :-)
  • Laura 2. místo, krásný výsledek, velký pohár a nádherný, šťastný úsměv = gratulujeme!
  •  Pár osobáčků dokazuje, že tréninky mají velký význam = rádi společně pracujeme;-).
  • Pro Abbase první závody, první osobák a první zkušenosti = super zážitek.

Lauro, Jendo, Abbasi, Jíro, Peťo a Honzo, máme z vás velkou radost! Jste šikovní Patrioti a těšíme se na další tréninky a závody s vámi! I s Ondrou, který byl, bohužel, tento víkend nemocen. A na co nezapomenout? Děkujeme všem vašim rodičům, protože bez nich by to nebylo ono a bez nich by to zdaleka takhle nefungovalo. A na závěr moc děkujeme organizátorům z SSK Březolup! Víme, že to pro ně nebylo jednoduché, a přesto závody byly perfektně připravené, fungující a panovala tam pohodová atmosféra.

Výsledky můžete shlédnout zde: SSK Březolupy 
19.2.2022

VC Středočeského kraje netypicky v Plzni a bez ležáků.
Na VC Středočeského kraje (12.-13.2.2022) nám Ríša opět předvedl, že střílet umí. Na výsledku mu záleželo, však mu šlo o letenku do Norska na HME 2022. O to těžší pro něho nominační závod byl. Ale ustál to a především nedělní start zmákl bravurně. Vidina výjezdu na Halové mistrovství Evropy tak nabírala konkrétní podoby. Dokud ji nezačala rozfoukávat finanční nejistota. Obrovské PODĚKOVÁNÍ tak náleží Ríšovým rodičům! Ale zpět k závodům:

  • 2. a 3. místo obsadil Ríša v sobotním a nedělním startu v mužích
  • 4. místo Sam v nedělních dorostencích. Oba dny Sam střílel naprosto vyrovnaně a my věříme, že brzy poskočí o pár bodíků výš
  • Ondra zaslouží velikou pochvalu. Perfektní práci, soustředěnost a rozjezd do fantastického osobáku mu zbrzdila jeho puška, která se rozhodla mu závod znepříjemnit a zlobila a zlobila. I přes veškerou snahu se jí nepodařilo opravit ku 100 % spolehlivosti. Pane Vargo, moc děkujeme za vstřícnou, rychlou pomoc! Ondro, mrzí nás, že na tu 4stovku si musíš ještě počkat. My víme, že ji dáš! A to hned příště!

Děkujeme všem organizátorům, kteří pod taktovkou šéfa Honzy Videckého zajistili pro střelce opět parádní závodní víkend!

Výsledky a záznam naleznete zde: Krajské sdružení Středočeského kraje

Ríša 2. místo po sobotním finále mužů. Gratulujeme!
Ríša 2. místo po sobotním finále mužů. Gratulujeme!

SCOPI CUP - jeden z nominačních závodů na Halové mistrovství Evropy 2022 v Norsku

V uplynulém víkendu závodili mladší Patrioti ve Svitavách, starší vyrazili opět do Plzně na novější závody: SCOPI CUP 2022, které byly sledovány pro nominaci na HME 2022 v Norsku. I proto jsme měli velkou radost, když v sobotu junior Ríša nastřílel parádní výsledek, svůj osobák a s 624,4 b. postoupil ze 4. pozice do finále závodu mužů. Pecka! Potvrdil tak svou tréninkovou formu a šanci na nominaci. O to větší údiv byl, když v neděli se mu nedařilo. Zkušenost, kterou získal, ocení možná až někdy v budoucnu. Jeho trenér vše sledoval on-line neb službu v práci měl a z naskakujících ran netušil, co se na palebné čáře děje. Ne zrovna sportovní chování sousedícího střelce, jeho fyzické výbuchy negativních emocí a slovní vulgarismy nechaly, bohužel, klidné čárové rozhodčí nikoliv však mladého reprezentanta. Richardova snaha o soustředění se na vlastní výkon byla velká, nicméně chování střelce před ním mu nedovolila podat ani svůj průměrný výsledek. Ríšo, my víme, že jsi skvělý střelec! Příští závod si opět uděláš radost a předvedeš nám svůj střelecký um.

V dorostencích startovali 2 Patrioti. Starší Sam nastřílel po oba dny vyrovnané výsledky, s nimiž obsadil báječné 2. a 4. místo! Mladší Mates v sobotu neudělal v závodě chybičku, z čehož se radoval hlavně jeho trenér a chválou nešetřil. Osobáček má tak Mates už těsně pod magickou 4stovkou. V neděli jeho výkon sice nebyl tak uspokojivý, ale nevadí! Jedeme dál! Za 14 dní bude další šance vystoupat výš ;-).
Ríšo, Same, Matesi: "Gratulujeme!". Zároveň děkujeme Petrovi Procházkovi za zajištění dopravy a postarání se o celou výpravu Patriotů na Scopi Cupu 2022.

(29. - 30. 1. 2022)

Dnes přinášíme e-mailové zpravodajství od maminky Jiříka:                     

Ahoj - zdravíme s dobrou náladou po dnešní Ceně ředitele SVČ Svitavy!
Po našem příjezdu na místo určení, za strašného větru, jsme se od ředitele závodu pana Žáka dozvěděli, že několik střelců v této pandemické době skončilo v karanténě. Nebo přímo s covidovým onemocněním doma na lůžku. Naštěstí našim Patriotům se toto zatím vyhýbá a měli tudíž na těchto závodech největší zastoupení. Střílelo se postupně, jak se střelci scházeli.

Nemohu říci, že by nebyla nervozita. Ale kluci to zvládli naprosto na výbornou. Všichni jsme je také náležitě podporovali.

V průběhu čekání na výsledky naši střelci i s jejich "tichou" povzbuzovačkou Simčou zahájili hru v karty. V rámci dobrých kamarádských mravů přizvali ke hře i své protihráče - protistřelce ze Svitav. A dali společně několik partiček karet. Poté si zahráli ještě hru Dobble. Musím říci, že se u toho náramně bavili. A občas se tak moc rozohnili s dobrou náladou, že nás museli rozhodčí usměrňovat.

Výborná nálada vládla i mezi rodiči. Všichni jsme to prožívali společně. A dobře se i pobavili a snad trošku i lépe zase poznali. Patrioti ve Svitavách obsadili 3 pozice: zlatou Peťa, stříbrnou Jiřík a další stříbrnou Jenda v mladší kategorii do 12 let. 

Všichni odjížděli spokojeni. A vysmátí. Předběžně jsme se domlouvali, že příště zase společně v rámci sbírání dalších zkušeností vyrazíme a rádi přibereme i ostatní.

Takže, pokud mohu celkově hodnotit = myslím, že si to všichni parádně užili. A všichni jsme odtamtud odjížděli spokojeni. Těšíme se na další střelbu a společná setkání se všemi. I těmi, co tady s námi nebyli.

To je tak asi vše. Doufám, že jste dočetli až do konce. Děkujeme za vše. Za Vaši podporu a rady.

Ahoj a hezký zbytek neděle, Radka + Jiří a Jiřík a Simonka Macháčkovi
 (30. 1. 2022) 

SUPR ČUPR Třešťská diabolka 
Včera (22.1.2022) jsme vyjeli po 4 letech opět do Třeště. A bylo to boží! Po ránu jsme splnili první úkol. Včas a bezpečně jsme se klubovým autem "doklouzali" k místu, kde se závody konaly. Ufff. A pak už jen samé klady a pozitiva. Instrukce před závodem pětici ležáků, kdy 2 z nich měli svou absolutní premiéru. Následoval nástup a zodpovědná příprava střelců i rodičů;-). Adrenalin přichází. Během závodu byla soustředěnost cítit ve vzduchu. Patrioti pracovali svědomitě a na výsledcích to bylo znát. Nejspokojenější odjížděla domů Laura, která si vylepšila osobák o 10 bodů, což je fakt moc. Tleskáme! A tak exklusivní výsledek 313,6 b. jí v kategorii do 12 let vynesl na příčku nejvyšší! I kluci si stáli výborně, 3 si taktéž zvedli své osobáčky. Je vidět, že práce na tréninku přináší ovoce, vlastně desítky. Přáli bychom vám vidět tu radost v očích mladých střelců. Nabíjející pro rodiče i trenéra. Při čekání na výsledky jsme jak jinak opět stříleli. V teplém zázemí závodu totiž lítaly Rychlé špunty s přípitkem na bezva partu mladých Patriotů a s přáním střeleckých úspěchů. A jelikož jsou střelci sportovci, nevydrželi dlouho sedět. Po dobré svačince od maminek si to rozdali, že by opět ve střelbě? Ten den po třetí:-). Nikoliv však ze vzdůši, ale kuličkou ze zmačkaných papírů střelbou na koš. Střelba jako střelba. Je vidět, že střílet je prostě baví! Lauro, Ondro, Jendo, Jirko, Peťo jste skvělí! Velké DÍK patří, vám rodičové. A poděkování posíláme též organizátorům do Třeště za SUPR ČUPR závody.
Více fotografií naleznete ZDE.
(22. 1. 2022) 

Pro Patrioty byla Tříkrálová cena Olympu v Ostravě ve znamení ležáků 

- poprvé na závodech a hned medailová pozice
- poprvé na elektronice
- poprvé na stolech
- první osobáky
- první zážitky a zkušenosti
- první reprezentace klubu
- poprvé společná cesta klubovým autem - děkujeme sponzore!

A nyní trochu konkrétnosti. V kategorii do 12 let zaperlil Jenda s 306,7 b. a vystřílel si 2. místo!, Laura s 303,9 b. se umístila na skvělé 4. pozici. Starší chlapci ve větší konkurenci = Péťa 302,7 b. na 12. místě a nejstarší Honzík 308,7 b. a krásná 5. příčka. Lauro, Jendo, Peťo a Honzo! děkujeme za pilnou práci a skvělou reprezentaci. Jste úžasní! Všichni jste se za tak krátkou dobu tréninků neskutečně zlepšili! Jsme na vás pyšní. Milí střelci, vážení rodiče děláte nám radost. Užijte si báječné pocity z prvních závodů a my se těšíme na další společné tréninky a závody. A příště nás bude ještě víc ;-). Posíláme i poděkování organizátorům za velmi kvalitně uspořádané závody pro mladé závodníky.

Výsledky zde: www.olympostrava.cz
(15. 1. 2022) 

Báječné Vánoce, spoustu hezkých chvil, skvělých zážitků, pohody, lásky a radosti. K tomu pevné zdraví přejí všem přátelům, známým i neznámým PATRIOTI nejen z Brna 

Nadšení Patrioti z velkého zájmu dětí o sportovní střelbu

Po malorážkovém Mistrovství ČR dostali Patrioti krátké střelecké prázdniny. Přesto na vzduchovkové střelnici bylo rušno a každý trénink je tam čím dál živěji jako ve správném úlu. Přišli totiž za námi zájemci o střelbu - děti z Brna a okolí. A že jich je! Všichni netrpěliví a nažhavení zalehnout a střelbu si vyzkoušet, potrénovat. Rádi konstatujeme, že: "Jsou skvělí!". Natěšení na každý trénink, radost v očích z podařené rány a hezkých terčů. Společná práce nás baví. Střelecká rodino těš se, přichází nová generace!

Obrovské nadšení z Ondry a Matese na vzduchovkovém Mistrovství ČR 2021
* 6. místo Ondra, 8. místo Mates v mladších dorostencích - ÚSPĚCH veliký!!!
* pro oba úplně první MČR ve vzduchovce
* oba si vystříleli osobáky!
* oba k Patriotům nastoupili v necelých 15 letech v 11/2019 a v 01/2020 si poprvé stoupli do polohy. Jak dlouho myslíte, že díky Covidu tuto disciplínu měli šanci trénovat?
* v létě lehli do malorážky a v 10/2020 znovu lockdown a zákaz tréninků mládeži. Květen 2021 přišla opět malorážka, tentokrát už i první pokusy o standard.
* podzim 2021 - po 3 týdnech tréninků huráááá na MČR vzdůši
* jsme na ně pyšní, co za tak těžkou dobu s minimálními možnostmi tréninků dokázali
* těšíme se, že nám ještě ukáží, co v nich je!

Jaká byla účast PATRIOTŮ na Mistrovství ČR?

Bronz, brambory, překonané a vyrovnané osobáky, některé disciplíny jsme zvládli líp, jiné hůř. Každopádně - velké emoce, radost i slzy, nadšení i naštvání, fandění, spousta povídání, motivace, touha jít a pracovat na sobě dál... = střelecký víkend se vším, co má být.
Honza, Ondra = vyrovnaný osobák a radost z dobře zvládnutého závodu
Mates = si zapsal nový osobáček a nadšení veliké
Sam = 3. příčka ve standardu a gratulace od všech Patriotů
Anička = překonání sama sebe, nepatrné šáhnutí na dno a společná víra v rychlý odraz
Ríša = hořká pachuť 2 bramborových pozic, kdy placky byly na dosah. Ale sladký pocit z dosažení juniorského REPREZENTAČNÍHO limitu "A"! Obrovská gratulace a euforie z úspěchu.
Některé starty se nevydařily úplně dle představ a natrénovanosti. Jenže - nejsme stroje, jsme střelci! Nevzdáváme se a jedeme dál! Všem Patriotům gratulujeme a děkujeme za jejich reprezentaci a zodpovědný přístup! Děkujeme též všem rodičům mladých Patriotů. Za jejich celoroční spoluúčast a podporu svých dětí, našich střelců. Každý z nich pomáhá nějak, každý trochu jinak. Každá pomoc je důležitá, potřebná, my si jí uvědomujeme a vážíme. Jsme TÝM a máme společný CÍL.

Nábor nových členů - zájemců o sportovní střelbu

Hledáme chlapce a dívky ve věku 11-14 let, kteří by chtěli sportovně střílet a trávit svůj čas v partě mladých střelců - PATRIOTŮ. Přestože je střelba individuální sport, u nás není nikdo sám. Přijďte mezi nás, těšíme na se  vás!
(email: sskpatriotbrno@email.cz, tel.: 602 442 829, 736 682 994)

Krátké ohlédnutí za 1. koly KZR a ČPM:

A že je se ohlédnout za čím! Ne všechno se povedlo, ale důležité starty rozhodně ANO. Shrnuto a podrženo: přijeli jsme, viděli jsme a zvítězili jsme - sami nad sebou. KZR 3 střelci = 3 osobáky, na ČPM lepší score: 1 střelec = 3 osobáky:-). Ale pěkně po pořádku:
Kontrolní závod reprezentace:
* Ríša - 3x40: 1151 b.
* Anička - 3x40: 1146 b.
* Sam - 3x40: 1132 b.
Český pohár mládeže:
* Mates - VzPu: 385,9 b.; * Mates - SM 60: 568 b.; * Mates - 3x20: 544 b.
Děkujeme panu Vargovi za jeho vstřícnou a rychlou pomoc při zjišťování závady na zbrani. Díky střelcům za výbornou práci a reprezentaci svého klubu. Těšíme se již na další kola.

VC Olympu Ostrava - konečně možnost opět si zazávodit!!!

22.05.2021
Sobota 22. 5. nabídla po dlouhé době "covidové" závody! A tak jsme vyrazili. Počasí super - od Brna pršelo a to po celou dobu všech 3 směn :-). Od jara omezený počet tréninků nám nevzal na chuti ověřit si trénink na závodech. VC Olympu Ostrava = skvělá příležitost. 3 střelci a 1 střelkyně. 1. tréninkový měsíc v životě, po něm 1. závody pro Jenny s 1. osobákem vleže 555b.. 1. Matesův start v disciplíně 3x20. 1. místo pro Ríšu ve standardu v kategorii muži/junioři. 1. zkušenosti, které jsme získaly a chceme je na tréninku zúročit a některé odstranit ;-). 1. letošní výjezd klubovým autem. 1. pochvaly trenéra k odvedené práci všech střelců! Shrnuto, podtrženo = přijeli jsme spokojení a bohatší o prima společný, střelecký den. Díky Patrioti za něj. Díky organizátorům za bezva závody a ceny! 

Přejeme Vám a Vašim rodinám veselé Velikonoce zalité jarem, pohodou, zdravím a nadějí. Nadějí, že se brzy setkáme na střelnicích na závodech, na trénincích... Těšíme se s Vámi všemi snad brzy na viděnou!
 Patrioti "nejen z Brna".

Tak tomu říkáme trefa do desítky!

27. 01. 2021
Čemu? Reklamě našeho klubu PATRIOT na ČT 1 v hlavním vysílacím čase a zadarmo. Jak jsme k ní přišli? Díky olympionikovi, brokaři Jakubovi Tomečkovi. Děkujeme, Jakube! Totiž... v rámci jeho medailonku a díky registraci SSK Patriot na portále olympijského výboru "sportvokoli.cz" jsme byli ukázkově online vyhledáni v seznamu klubů sportovní střelby v Brně a prožili tak sekundovou slávu v TV. Tento medailonek byl odvysílán před hlavním tahem sportky v podvečerních hodinách dne 27. ledna. 2021. Kdo se chcete mrknout, můžete v ZDE (1,17min.:-)). A my se těšíme, až budeme moci přivítat na střelnici další zájemce o sportovní střelbu!
https://www.facebook.com/brnenstipatrioti

Smutný průběh vzduchovkové sezóny - veselejší start sezóny malorážkové, aneb copak nám to na střelnici vyrostlo za "domečky"?

25. 1. 2021
Zatímco dlouhodobá vládní nařízení zakazují Patriotům i všem ostatním mladým sportovcům trénovat, pořadatelé jsou nuceni rušit jeden závod za druhým, vzduchovková sezóna jindy v plném proudu se nyní pomalu vleče ke svému konci. Nezoufáme. Střelci suší doma, byť motivace se těžko bez možnosti závodění hledá. Titulek však napovídá, že se blíží malorážka, jejíž start bude veselejší. Nejen proto, že se bude střílet venku ale hlavně proto, že naše střelnička prochází modernizací. Díky jednomu šikovnému tatínkovi, díky všem rodičům, kteří se finančně spolupodílí, se našim střelcům bude střílet mnohem příjemněji a "elektroničtěji". DĚKUJEME všem, kdo pomáhají! Těšíme se na finalizaci, na první tréninky, kdy opět zavnímáme vůni střelného prachu, jara a tréninkovo-závodního tempa.

Jihomoravský kraj
finančně podporuje mladé střelce - Patrioty 

2020/2021
Děkujeme Jihomoravskému kraji za jeho podporu a tím možnost pořízení kvalitního vybavení, které našim mladým, talentovaným střelcům pomáhá v jejich přípravě na trénincích a úspěšné účasti na závodech. Propojení kvalitního a moderního vybavení s pilnou prací mladých střelců jim umožňuje dosáhnout stanovených cílů, skvělých výsledků a tím medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci Jihomoravského kraje na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR. Úspěch na závodním poli motivuje Patrioty k zodpovědnému přístupu ke sportovnímu
životu i do života. DĚKUJEME našemu Jihomoravskému kraji za jeho každoroční podporu a pomoc!

Statutární město BRNO finančně podporuje
SSK Patriot Brno

2020/2021
Děkujeme
statutárnímu městu Brno - Odboru školství, mládeže a tělovýchovy MMB za jeho finanční podporu a tím možnost pořízení kvalitních nábojů a střeleckého vybavení, které našim
mladým talentovaným střelcům pomůže v jejich přípravě na trénincích a při účasti na vrcholných závodech. Věříme, že se brzy projeví spojení nového vybavení s jejich pilnou prací, že dosáhnou skvělých výsledků a tím vyšších medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci města Brna na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR.
DĚKUJEME našemu městu BRNO za jeho úžasnou podporu a pomoc!

Anička, Ríša a Sam - členové dorosteneckého reprezentačního družstva ČSS v 2021!

1. 1. 2021
S radostí máváme starému roku 2020, který svou moc již ukončil. Byl to rok svým způsobem výjimečný. Přesto a všichni víme proč, vám - přátelé, kamarádi a fanoušci sportovní střelby - přejeme, ať je ten nový rok zdravější, klidnější a úspěšný v tom, co vás baví a žene dál! Nás baví střelba a do roku 2021 vstupujeme s gratulací našim 3 mladým dorostencům - Aničce, Ríšovi a Samovi, kteří se svou pilnou prací nominovali do reprezentačního dorosteneckého družstva Českého střeleckého svazu! Držme jim a všem PATRIOTŮM palce, ať je neopustí urputnost v tréninkové přípravě, ať jsou úspěšní na závodním poli i v osobním životě. ZDRAVÝ a SPOKOJENÝ rok 2021 přejí PATRIOTI nejen z Brna.

Jsou Vánoce, jsou Vánoce, jsou Vánoce... zpívají nám v rádiu. Ano, Vánoce se blíží, sněhové vločky za okny již standardně chybí, přesto přípravy vrcholí.... a tak Vám přejeme, ať jsou šťastné a radostné. A nový rok? Ať je zdravější a tím hezčí, lepší, prostě normální. Ať všichni můžeme dělat to, co nás živí, co nás baví, co nám radost přináší...
24. 12. 2020

Emocemi a zážitky nabitý víkend pod Ještědem shrneme do bodů:
Pátek:

🎯 jedna z hlavních cen = puška firmy Vaškent zaslouženě putovala k Patriotce Aničce (součet 3 ran = přes 32 b.! (první, poslední a nahlášené rány) Gratulujeme!🤝
🎯 k tomu 3.🥉místo Aničky ve finále v Memoriálu M. Emingera s krásným kvalifikačním výsledkem 409,9 b.👍
Sobota:
...

Účast 🎯Patriotů🎯 byla na VC SSK Slatina - Mistrovství Jihomoravského kraje úspěšná💪. Asi největší radost měl náš nový člen Honzík, který si na svých prvních závodech - VC SSK Slatina v kategorii do 12 let vystřílel skvělé 3.🥉místo👏. Druhý náš ležák Jakub vystoupal o příčku výše na 2.🥈místo👏 pro změnu v kategorii do 14 let. Oba chlapci...

Taky jste ve středu 8. 1. 2020 slyšeli dopoledne velmi emotivní krákání vran? Že ne? No bodejď! Všechny se totiž shromažďovaly nad Ivančicemi a hlasovaly, která děťátko v uzlíčku do místní porodnice přinese! Vyhrála ta nejzdravější, nejkrásnější, nejšikovnější, nejoblíbenější, nej....a po poledni donesla panu trenérovi vnučku, panu jednateli a jeho...

Děkujeme Jihomoravskému kraji za jeho podporu a tím možnost pořízení kvalitnějšího vybavení, které našim mladým talentovaným střelcům pomůže v jejich přípravě na trénincích. Věříme, že se brzy projeví spojení nového vybavení s jejich pilnou prací, že dosáhnou skvělých výsledků a tím vyšších medailových příček na výsledkových listinách ve...

🎄3.🎄advent🎄= GP 🎯 Praha v Plzni = 🎯Patriot Ríša🎯 = dobře 💪 odpracovaný závod juniorů = 6.👍místo v kvalifikaci = vítězství 🏆 ve finále s vynikajícím výsledkem 247 b.! =🥇1. místo pro Richarda! 👏 Gratulujeme!

Protože jezdíme společně! VELKÉ DÍKY našemu sponzorskému Ježíškovi😇, který nás letos mile překvapil a bílého, devítimístného "koně" 🚐 na čtyřech kolech nám věnoval ještě před 🎄Vánocemi🎄. Děkujeme tradičnímu sponzorovi za poskytnutí pohodlného cestování, za další společné zážitky teamu Patriotů👏!

V sobotu 23. listopadu si ležák 🎯Patriot Kuba v Bystřici opět posunul svou hranici osobního výkonu! Vyrovnaných 310 b. a skvělé 🥉3. místo udělalo radost nejen Jakubovi, ale i nám👏! Naprosto shodný počet bodů, jak kdyby od sebe chlapci opisovali, vstřelil do terčů i 🎯Patriot Dan, který byl Kubou vyplichtěn poslední položkou. S bramborovým...

Po malorážkovém Mistrovství v Plzni, jsme nestačili ani vydechnout :-) a hned v úterý jsme se "přestěhovali" na vzduchovkovou střelnici na Hybešce. Proč? Vždyť pro mladé Patrioty vyhlásil pan trenér 14 dní střelecké prázdniny. Kdo tedy střílel? No přece noví zájemci ;-) - ležáčci. A že jich v Brně je! Netrpěliví a natěšení přišli postupně v úterý a...

A nebyl to víkend rozhodně jednoduchý. Páteční dovolená patřila opět střelbě. D1 je sice nevyzpytatelná, s trochou štěstí jsme však přejímku stihli včas. Hromadné ubytování a večerní společná procházka do centra Plzně na jednu "plzeň" nám všem, po dlouhé cestě, prospěla.
Junior Tom vzal pod svá "křídla" dorostence Ríšu, který poprvé soutěžil ve...

Jsem Patriotka Zelená😉. Líbím se vám? Zrovna tu vyhlížím svého budoucího střelce - mladého člena našeho klubu 🎯SSK Patriot Brno🎯, který v těchto dnech zahájil nábor. Hledáme nové členy z Brna a okolí. A tak máš-li zájem o sportovní střelbu ze vzduchovky a malorážky, jsi-li ve věkovém rozmezí 11 - 14 let, zavolej na telefon 602 442 829 nebo napiš...