Na M ČR Patriotům z Brna to zacinkalo hnedle 3x!!! (11.3.2018)

13.03.2018

Když to tam padá, tak to i cinká
... ne to není nové přísloví. To jsou slova, která v neděli 11. března 2018 na MČR ze vzduchových zbraní proměnili střelci SSK Patriot Brno ve skutečnost. A ukázali tím českému střeleckému světu, že umí. I když Patriot měl v soutěži jen čtyři střelce a byl tak zřejmě početně jedním z nejmenších klubů na mistrovství, stal se jistě procentuálně nejúspěšnějším klubem. Nevěříte? .......100% úspěšnost v umístění do 5. místa. 75% na bedně :-). ......

Začalo to vše už dopoledne, kdy se jako první na palební čáru vedle ostatních juniorek postavila nejstarší členka mladých Patriotů - Eva Slováčková. Byly to nervy. A to jsem přímo v Plzni nebyla. Vím, že konkurence v této kategorii je obrovská. Přání a cíl Evy bylo postoupit do finále. Neustále sleduji hodiny. Kdy Evča dostřílí základní závod? Najednou to na tabletu cinkne a já čtu.....617,8....... jdu do finále :-) a to z 3. pozice!.........děkuji moderním technologiím! Ocitám se tak rázem v centru dění. Je to osobák a první radost dnešního dne, radost trenéra i celého "realizačního týmu". A to je teprve začátek.

Je po poledni a jde to ráz na ráz. Eva se musí najíst (to je pro ni po střílení to nejdůležitější). V mezičase je třeba udržet Tomáše Braunera v dobrém rozpoložení až do poslední směny, kdy nastane jeho čas startu. A tak doprovází Evču a jdou si pochutnat do místní restaurace. Ale závody pokračují. Střílejí naši nováčci mezi stojáky. Nejprve Anička Procházková. Hypnotizuji facebook. Kde jsou další zprávy? Už tam něco vidím. ....První medaile je tady. Anička je třetí!!! Úžasné. Skvělé. A hned vzápětí nastupuje Ríša Křivánek. Člověk neví, co sledovat dříve. Drží doma pěsti, ani si neodpočine. Říkám si, to je den. Asi ty večerní rituály, kterým se Patrioti poctivě věnovali, zabraly :-). A co Ríša? Jak se s tím popere on? I když jsem daleko, jsem duchem blízko. Vyhlížím další zprávy. Přemýšlím (a i tuším), co prožívají ti, co jsou na místě. Jsou to jistě infarktové situace. Rodičové jsou zpocení více než střelci. Čas běží....... A najednou .... Cink. Je to tam! Opět to cinklo. Tentokrát to má stříbrný nádech. Nádherný výsledek - Ríša je druhý se skvělým nástřelem 408,2 b.!!!

Tak to je tedy jízda, Patriote. Co se bude dít dál? Evča jde do finále, Tomáš konečně do závodu. Finále sleduji online ..... (a trpím). Je z toho krásné páté místo. Na pár minut můžu vydechnout. Ale opravdu jen na pár. Za chvilku jsem ve spojení s Evou a Plzní.

Tomáš jde na to. Zapřísahám ji, že mi musí psát podrobné zprávy o vývoji závodu. Po chvilce přijde první položka.....a dodatek ...... Tom je průběžně první. Pak následuje druhá položka...... stále vede. Už ani skoro nedýchám, fandím, chci vědět vše. Piš každou ránu, prosím ji. Je to prý dobré, má náskok. Měl by to udržet.....ještě poslední rána. A je to tady!!! A to dokázal a korunoval mistrovský den vítězstvím! Doplnil tak a zkompletoval medailovou sbírku Patriotu. Euforie nezná meze. Raduji se. A moc, moc jim to všem přeji. Všichni si to zaslouží. Tyto úžasné výsledky patří nejen střelcům, ale i tomu nej trenérovi - Jardovi Dudovi. Dokázali to. Ukázali všem, kde je síla. Myslím na ně všechny. I na ty, co stojí "v pozadí" klubu. Všem jim moc děkuji. A jsem hrdá, že i já patřím k SSK Patriot Brno. Ke střeleckému klubu, o kterém jistě ještě uslyšíte. :-). Naši mladí střelci pro to prý udělají maximum :-). A my jim věříme!

Za ty, kteří "stojí v pozadí", mamka Evy Slováčkové