První a dost možná jediné Mistrovství ČR pro sportovní střelce v roce 2020

28.09.2020

Neideálně výjimečný rok 2020 bezpochyby jest. Březnové Mistrovství ČR ve vzdůše bylo přeloženo do října, přišel nouzový stav, nemožnost tréninků, obavy z COVIDu-19 neb média se předháněla v negativních zprávách. Následovalo uvolnění, tréninky, soustředění, některé závody zrušeny, ostatní nahuštěny do prázdnin... Třetí zářijový víkend zakončilo tento náročný půlrok Mistrovství ČR z malorážky. A jakpak se s ním vypořádali mladí Patrioti? Úspěšně, spokojeně, v některých startech bohužel i nevydařeně.

Nádherné 4. místo z 38 startujících dorostenců asi více zamrzelo, než potěšilo našeho Sama. O bramborovém umístění nerozhodl počet bodů, ani centrů, ale až poslední položka, kterou měl Sam horší než střelec na 3. pozici. Na bednu však Sam vystoupil. Svým výkonem výrazně přispěl k 2. místu družstva Krajského sdružení JmK. V základním závodě juniorů se nám 2 chlapci prostříleli do finále - ÚSPĚCH!, kde s 6 dalšími bojovali o medailové pozice. 1. místo si od začátku svou excelentní střelbou držel Jirka Přívratský z SSK Olymp Plzeň, za což mu tímto gratulujeme. 7 ostatních střelců připravilo pro diváky napínavé, finálové představení, kdy drobné desetinové rozdíly několikrát proměnili pozice všech střelců. První Ríšova účast na finále v malorážkové disciplíně 3x40 ran a hned 5. místo na MČR! V první momentu zklamání, neboť medaili měl na dosah, ale hned v zápětí uvědomění si náročnosti závodu a finále. Přišla pochvala za jeho píli. Ani Tom se nenechal zahanbit a obsadil 7. příčku. Také Anička věkově ještě dorostenka startovala za vyšší kategorii juniorek. Na Mistrovství si obhájila svůj osobní rekord, což obdivujeme a gratulujeme, neboť právě juniorky stříleli ve velmi těžkých podmínkách - no uznejte, v 6 st. ležet na zemi a nedrkotat zuby, to je skoro nadlidský výkon dostřílet závod a Anička ho zmákla bravurně.

A co naši ležáci? První MČR. 102 dorostenců na čáře. Tréma? Nadšení? Obavy? Maminky držící pěsti. Tak velké závody ještě neabsolvovali. A zvládli je výborně! Dan jen o bodík méně, než si v duchu pan trenér přál. Onďa parádních 564 b. a Matěj přestože na výsledovce se objevil jeho lehce horší průměr, se snažil, jak nejvíce uměl, rady trenéra plnil na maximum. Všichni 3 hoši mají za sebou svou první sezónu, hodně se toho naučili a příští rok už budou "jen" pilovat a pilovat a pilovat, jak řekl "kdo?" ;-). Však na letošní Mistrovství jeli na "zkušenou".

Báječný, mistrovský, další společný víkend Patriotů to byl. A ukončil nám tak letní, malorážkovou sezónu. Nyní absolvujeme střelecké prázdniny ;-). A brzy zase huráááá na vzdůšu, na jejíž MČR si budeme muset zřejmě vyčkat do března. Ale nevadí, aspoň více natrénujeme :-).

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům mladých Patriotů. Za jejich celoroční spoluúčast a podporu svých dětí, našich střelců. Každý z vás pomáhá nějak, každý trochu jinak. Každá pomoc je důležitá, potřebná, my si jí uvědomujeme a vážíme. Protože PATRIOTI jsou TÝM a mají společný CÍL.