RISK občas přináší ZISK aneb jak Patrioti prožili víkend na Mistrovství ČR v kulových disciplínách.

26.09.2019

A nebyl to víkend rozhodně jednoduchý. Páteční dovolená patřila opět střelbě. D1 je sice nevyzpytatelná, s trochou štěstí jsme však přejímku stihli včas. Hromadné ubytování a večerní společná procházka do centra Plzně na jednu "plzeň" nám všem, po dlouhé cestě, prospěla.
Junior Tom vzal pod svá "křídla" dorostence Ríšu, který poprvé soutěžil ve vyšší kategorii. V pátek si spolu střihli ležáka, v sobotu pak disciplínu standard 3x40 ran. Ležák nedopadl úplně dle jejich představ, ovšem olympijská disciplína LM 3x40 se rýsovala mnohem lépe. Tom postoupil do finále z 3. pozice. Bylo to jeho 2. finále v této sezóně a on v něm obsadil nádherné 6. místo! Ríšovi možnost vstupu do juniorské finálové elity pokazila 11. předposlední položka dlouhého závodu.
Juniorka Evča pro změnu přizvala do své kategorie dorostenku Aničku. I ona střílela juniorskou kategorii poprvé v životě. Byla to zkouška, při které se všichni potýkali s velkou zimou na střelnici, ostrým sluncem na terčích, přecházejícím stínem. Zkouška, při které se lehce projevil tréninkový deficit i daň mladické nerozvážnosti a nezkušenosti. Zvládli ji. Nyní už oba ví, že příští sezóna bude mít jiné "grády" a jestli se těší na 4 kola KZR, tak to se jich raději neptáme :-).
I Emma se Sabčou a Samem v dorostencích bojovali statečně a do poslední rány. V družstvech získali 11. místo ve standardu a 13. místo ze 45 družstev z celé ČR v disciplíně ležák. Lucka v ženách vstoupila do finále z 3. pozice, kde poskočila o příčku výš a vystřílela si tak titul vicemistryně ČR. Výsledky nebudeme rozepisovat, od toho máme přece výsledovky.
Víkend jsme si užili. Sobotní večeří nás všechny tradičně pohostil velký stůl v penzionu Gigant. Na starší část výpravy v rámci rehabilitace pak čekala večerní procházka městem. V neděli po skončení MČR jsme se vydali domů. Tentokrát však s malou zajížďkou. Tedy spíš s 3. procházkou během tohoto víkendu. Nádherné počasí lákalo ven, a tak se někteří zasnili a během pár minut vstoupili na území "Velké Ameriky" do malebného prostředí Českého Grand Canyonu. Všem doporučujeme! Skvělý relax po psychicky náročných, mistrovských dnech.

Děkujeme našim střelcům za jejich práci během celé sezóny, za reprezentaci svého klubu na vrcholných závodech. Děkujeme našim partnerům a sponzorům, kteří nás podporují a v talent, píli i ctižádost našich mladých Patriotů věří.
"Jsme TÝM a máme CÍL!"