1. zářijový víkend proběhlo finále POHÁROVÝCH závodů.

08.09.2020

Pane trenére, cítíte spokojenost nebo rozčarovanost? Jak v globálu vidíte účast svých svěřenců?
Spokojený jsem i nejsem. Všichni Patrioti pracovali svědomitě a dobře. Za to jim náleží má pochvala. Občas je ovládly nezkušenosti. Ale to je normální a vlastně správné. Většina z nich umí na tréninku střílet líp, ovšem závod není trénink. Jde o to, kdo a jak rychle se z chyb poučí a příště již nezopakuje.

Z koho máte největší radost?
Radost mám ze všech. Nikdo výrazně nepropadl. Snad největší ze Sama, který si
vystřílel v leže svůj osobák 386 b. a tím si zajistil 5. vyhlašované místo. Radost
o to větší, že v posledním měsíci ležák nebyl zrovna jeho silnou disciplínou.

Jak hodnotíte ostatní výkony?
V podstatě průměrně. Ríša, Anička ve standardu 3x40 ran i Sam v dorosteneckém 3x20 ran nepřekvapili, ale ani nezklamali. Nastříleli své "plus minus" průměry. Ve vzduchovce jsem očekával od Ríši i Sama lepší výsledky, ale na druhou stranu vzduchovce se nyní věnujeme jen okrajově, její sezóna teprve přijde. Přesto se Ríša dostal do finále, kde po první průběžné položce kraloval na 1. místě. Nakonec obsadil 7. pozici v kategorii mužů. A to je mu pouhých 17 let. Mladí ležáci - Dan a Matěj, kteří letos drželi malorážku poprvé, se drželi statečně. Dan umí střílet lépe a poznatky z tohoto závodu ještě zúročí. Matěj nastřílel svůj hezký průměr. Věřím, že hodiny strávené v letních měsících na trénincích a soustředění se ještě projeví na jejich výkonech na Mistrovství ČR za necelých 14 dní.

Co si střelci odvezli z finále Českého poháru mládeže a Kontrolního závodu reprezentace?
Odvezli si další zkušenosti z vrcholného závodu, z plzeňské střelnice, ponaučení z vlastních chyb, motivaci do dalších tréninků a zážitky ze společného víkendu.

Děkujeme za rozhovor a držíme všem šikovným Patriotům palce na MISTROVSTVÍ ČR, které proběhne již za necelých 14 dní a sice 18. - 20. 9. 2020 opět v Plzni! Držte palce s námi, Patrioti si to zaslouží!

"redakce"