🎯MISTROVSTVÍ ČR v malorážce🎯 = náročný, ale báječný víkend v Plzni.
❤️ DĚKUJEME všem, kteří jste na nás mysleli a pěsti nám drželi.
❤️ Děkujeme střelcům za zodpovědnou reprezentaci svého klubu,
❤️ rodičům za obrovskou podporu, pomoc po celou sezónu,
❤️ děkujeme za, přestože náročný, tak báječný mistrovský víkend!
🎯Ze 107 dorostenců, 79 dorostenek🎯ve věku do 18 let z celé ČR s vysoce kvalitními výsledky nám toto Mistrovství přineslo:
👌🏼3 fantastické osobáčky💪🏼,
👌🏼 úžasné 3.místo našich dorostenek Laury a Esti společně s Emou Vašulkovou v družstvu Jihomoravského KS,
👌🏼 několik velmi spokojených umístění v rámci výsledovek💪🏼,
😢pár slziček a zklamání nad svým výsledkem,
🥰veselý a pohodový společný večer aneb "Patrioti s přáteli",
😄spoustu radostných a spokojených úsměvů…a že jim ty úsměvy slušely! Mrkněte sami😉.
❤️💙🖤Esťo🍀Lauro🍀Damiku🍀Honzo🍀Jíro🍀Peťo🍀Abbasi🍀Matěji DĚKUJEME❤️💙🖤!
Celá sezóna byl pořádný fičák srovnatelný s jízdou Formule 1🥳. A nyní, po střeleckých prázdninách, nezastavujeme a "šupky dupky" za vzdůšou😍. 
Více fototgrafií naleznete ZDE.

Vážení zájemci o🎯 sportovní střelbu 🎯  TI, co jste s námi již v kontaktu i TI, co se zatím rozhodujete - ANO, právě 🎯 👉🏽VY – ve věku 11 – 13 let👈🏽🎯, přijďte za námi na sportovní střelnici pro bližší informace, vyzkoušet si sportovní střelbu, podívat se na probíhající trénink mladých Patriotů.
👉🏽 KDY? v ÚTERÝ 26. 10. 2023 v 17:30 h
👉🏽 KAM? Sportovní střelnice ČSS na ulici Cejl 20 (suterén budovy Kovotermu)

TĚŠÍME SE NA VÁS! ❤️💙🖤PATRIOTI NEJEN z BRNA❤️💙🖤
e-mail: sskpatriotbrno@email.cz

Naše Patriotky jsou šikovné nejen ve střelbě ale i 🎹muzice🎹. Jsou to kámošky, co v restauraci Na střelnici během finálového víkendu potěšily nejedno ucho a dopřály všem hostům klavírního zpříjemnění při jejich posezení. Esťo a Lauro, jste SUPER! 👏🏼👏🏼👏🏼

Cinkalo🏆 nám🏆 cinkalo ZLATO a dokonce 2x!


Kde? Na 🎯 Finále Českého poháru mládeže🎯 . Úspěšný, spokojený, nervózní, pohodový i naštvano-nešťastný – tak by se dal nazvat uplynulý, patrioťácký víkend na plzeňské střelnici. Někomu se dařilo🍀 moc,  někomu🍀 více, někomu☘️ průměrně a někomu🌵málo. Nikdo to nevzdal a všichni bojovali, snažili se, poslouchali svého koučujícího trenéra, který se svými svěřenci prožíval každou🎯 ránu. A jak to tedy probíhalo?
💪🏼 TOP výsledek 594 b., osobák a 1. místo v dorostenkách si vybojovala Laura! Její první malorážková sezóna, první starty na ČPM, první závody na dosud neznámých střelnicích, první osobáky, které si postupně navyšovala až k tomuto vrcholu, kterým dozajista nekončí!
😔 Pro změnu na dno si sáhl tentokrát náš Jíra, na kterého dolehla paní nervozit, a která mu nedovolila pracovat tak, jak umí. Za nás palec👍🏼 nahoru, že to nevzdal a snažil se po celý závod urvat každý bod. Je to kluk bojovník a příště to bude zase lepší!
💪🏼 Esťa super osobáček 573 b.a parádní 20. místo. Taktéž ona se začala s malorážkou kamarádit letos na jaře a v ČPM se může pyšnit titulem - nejmladší účastnice závodu.
🍀 Honza byl se svými výsledky spíše průměrný, pracoval výborně, jen ne a ne prolomit a překonat vyšší bodové součty. Ale jsme v klidu a moc dobře víme, že má v sobě na mnohem více a taky víme, že to brzy ukáže i na závodním poli, viď Honzi?;-)
💪🏼 A nakonec borec na konec, náš Mates, který vyhrál start ve vzduchovce se svým osobákem 405,2 b.. Oči jsme valili a z údivu nevycházeli. Výkonem ve standardu tak nadšený nebyl on ani my, ale … má to ve svých rukách.

Díky všem nominovaným za skvělou reprezentaci klubu! Však máme před sebou ještě poslední závod této sezóny, a sice Mistrovství ČR. A tak jedeme dál, trénujeme a pilujeme, seč nám síly stačí! ❤️🎯💙🎯🖤

Během léta jsme prožili několik zajímavých okamžiků 🎯mladých Patriotů🎯. A tak některé nyní vypíchneme, neboť jsme na vás, naši Patrioti, 💙pyšní💙:

🍀 několik osobáčků v malorážce:
          💪🏼 Abbas a Esťa – letošní malorážkoví nováčci drží společnou příčku na 571 b.
          💪🏼 Jíra 580 b.; Honza 578 b.; Peťa 574 b.; Damik 561 b.
          💪🏼 Laura s 590 b. si též ochutnala vůni střelného prachu na jaře poprvé
🍀 několik bednových umístění na kolech Českého poháru mládeže a Velkých cenách po celé ČR
🍀 celkové 2. místo pilné ležačky Beatky na Letní vzduchovkové lize mládeže v Nivnici!
🍀 A hlavně! Spousta společně prožitého času na závodech, trénincích, ale i při prázdninovém dovádění.
🍀 Nu a v neposlední řadě na SOUSTŘEDĚNÍ, které v nás ještě doznívá.
          👉🏼 4 dny makání bylo náročné, ale rozhodně užitečné
          👉🏼 čas strávený na střelnici v Prosiměřicích se zúročí, věříme, na očekávaných vrcholných závodech,                        jako jsou Finále ČPM a blížící se Mistrovství ČR.
          👉🏼 mobilní elektronika nám zpestřila trénink
          👉🏼 děkujeme panu Tvarůžkovi za opětovné a nezištné zapůjčení střelnice
          👉🏼 zakončeno úspěšnou účastí na Memoriálu Ilka Dlouhého
          👉🏼 ubytování nad vinařským sklípkem bylo pohodové, Špalkovi se o nás starali jako o své vlastní,                              domácími dobrotami nešetřili a ano, byla i prohlídka sklípku ;-)
          👉🏼 Děkujeme všem Patriotům – střelcům i rodičům – za vzorný přístup k soustředku, za pomoc při jeho                    organizaci

🎯 A nyní se již otáčíme směrem k Plzni, kde na některé čeká Finále Českého poháru mládeže a za dalších 14 dní absolutní TOP sezóny Mistrovství ČR🎯 !

❤️💙🖤 Naši milí příznivci, kamarádi, fanoušci mladých Patriotů držte nám, prosíme, pěsti, ať mládežníci, co v létě na trénincích litry potili, nyní předvedou to nejlepší, co pilně natrénovali. DĚKUJEME!❤️💙🖤

Loni jsme slibovali repete a své sliby Patrioti plní! A tak LETNÍ BARBEQUE PATRIOTŮ 2023 proběhlo přesně po 364 dnech. Sportovně – relaxační a naprosto pohodové odpoledne ovládla opět skvělá atmosféra! Přestože počasí strašilo, že nás vyšplouchne, bylo nakonec naprosto ideální. Malorážková střelnice nás tradičně pohostila svým čerstvě posekaným kobercem, stínem z okolních akátů. Maminky připravily spoustu dobrot z české i exotické kuchyně, maso se rožnilo po celé odpoledne a plzeňské s malinovkou teklo proudem. Holt ta "Plzeň" je nám, střelcům, souzená. Neskutečné boje při Kubbu = silné týmy střelců s trenérem proti rodičům, maminek proti tatínkům - zážitek nejen pro hrající. Bavili se všichni. Byl to pohoďácký relax s vámi všemi. Jste úžasní! DÍKY všem! Už nyní se těšíme na příští ročník.

JSME TÝM, MÁME SPOLEČNÝ CÍL, A TO JE PRO PATRIOTY TOP!
13.6.2023

Malé FOTO-ohlédnutí za VC Bystřice nad Perštýnem. Super trénink se závodní atmosférou. Pro mladé Patrioty nová zkušenost střelby na "placky", jiná střelnice = jiné podmínky, prima společně strávený nejen závodní den. U některých skvělé výsledky! Milí Patrioti – Lauro, Esťo, Jíro, Peťo a Damiku - gratulujeme k umístění a děkujeme za bezvadnou reprezentaci svého klubu. 
4.6.2023

Minulý víkend = 1.kolo Českého poháru mládeže v Ostravě. Důležitý závod pro začátečníky i pokročilejší střelce v malorážce. Krátce zhodnoceno slovy trenéra:
💪🏼 
Celková spokojenost s prací a přístupem střelců
💪🏼 Překvapení z některých excelentních výsledků
💪🏼 Vzduchovku musíme potrénovat, ale její čas zase přijde
💪🏼 Ležák v malorážce se většině vydařil a někteří přeskočili své limity o desítky bodů
💪🏼 Standard pro začátečníky velmi těžký, však vím, že progres brzy přijde. Starší střelci a jejich výsledky jsou tomu důkazem.
💪🏼 Fajn večerní společné posezení = povídání o všem…. mám tyto výjezdy rád. A těším se, milí Patrioti, na 2. kolo opět s vámi ❤️💙🖤 - již za 3 týdny.
1.6.2023

Přesně měsíc to jest, co jsme nedali o aktivitách mladých Patriotů vědět. Což ale neznamená, že si válíme šunky. Ležáčci si udržují formu na vzdůše a malorážkáři už mají za sebou:
🎯 Pohár Osvobození města Ostravy
🎯 Štít města Třeště
🎯 Velkou cenu Medvědů i
🎯 Chocholoušskou šedesátku.
Chocholouška naštěstí zatím nepotřebujeme :-). Ovšem účast na závodech poskytla všem střelcům tréninky v závodní atmosféře, k tomu další a další a další a další zkušenosti. Nováčkům v malorajdě bonusově dodala nová poznání - jak střelnic, tak odlišných typů závodů, než jsou zvyklí.
Minulou neděli na jednodenním soustředku naši mládežníci pilně trénovali, aby objem i formu trochu naladili neb 1. kolo Českého poháru mládeže se blíží… Ostravo, my se na tě těšíme! A pana Tvarůžkovi moc děkujeme za opětovné zapůjčení střelnice!❤️💙🖤
24.5.2023

Brigádnická sobota v Pravlově vnesla🎯střelnici🎯 svěží "outfit", a tak se v čistém a útulném prostředí můžou mladí Patrioti vrhnout do malorážkové střelby s plnou vervou, nasazením i radostí ze střelby.
Počasí nám přálo, všichni makali jak o závod, a tak za 3 hodinky pilné práce došlo i na sportovní hrátky a hlavně na špekáčkový obídek, společné plánování, povídání… Opět bezva teamový, klubový den. DÍKY za něj, 
❤️💙🖤PATRIOTI❤️💙🖤! A ještě jedno poděkování předáváme – od paní STŘELNICE, která se nyní, díky vám, pyšní svou jarně upravenou vizáží👏🏼

22.4.2023

🎯 MISTROVSTVÍ ČR mládeže 2023🎯 = nezapomenutelný zážitek
Aprílová sobota 2023 se nám vryla do srdcí. Skoro jsme se báli, že si z nás někdo vystřelil. A ejhle, z nás nikoliv, ale na Mistrovství ČR se vystřelilo mnoho. A mládežníci Patrioti stříleli s maximální snahou, chutí, pečlivostí, radostí i nervozitou. Bilance byla až šokující, ještě ráno nepředstavitelná a večer velmi radostná:
4x zlato z 6 možných
1x stříbro
1x bronz
PECKA! Gratulace obrovská!

 Beatko, Simčo, Esťo, Lauro, Jendo, Ondro, Jíro, Damiku, Peťo a Abbasi – DĚKUJEME vám za fantastickou reprezentaci svého klubu
, za nezapomenutelný zážitek na letošním MČR mládeže. Pro nás jste byli vítězové všichni do jednoho. Neb všichni jste se zodpovědně připravovali, všichni jste na MČR skvěle pracovali. Výsledky a umístění to postupně dokazovaly. Jsme na vás pyšní!

Tak jako na každém Mistrovství ČR, na tomto obzvláště, prožili Patrioti snad všechny druhy emocí. Pohoda a veselí v předvečer, po ránu nervozitka i strach se objevil, po první směně našich střelců radost i slzy, nadšení i naštvání, trocha zklamání. Po druhé už jen úsměvy na rtech, následně společné fandění v narvané finálové hale, skandování, infarktové stavy, k tomu spousta povídání, ale i motivace, touha jít a pracovat na sobě dál… prostě střelecký den se vším, jak má být. PARÁDA!

Všechny naše prožitky se nedají popsat pár slovy, však vypíchnout to nejdůležitější lze:
🎯 vše začalo páteční cestou v krupobití na D1 a večerním posezením s výbornou večeří U Švejka.
🎯 přestože střelci měli zákaz, my po příjezdu shlédli průběžnou výsledovku 1. směny a ouha, čísla tuze vysoká, konkurence obrovská.
🎯 do mysle se vetřela nechtěná obava, však střelci dostali jasné poslední instrukce a první runda šla na start.
🎯 palce drželo všech 30 členů naší výpravy (vyjma těch právě střílejících) + ostatní rodiče doma u PC
🎯 Peťa i Abbas osobák! Bomba, která nás držela v naději na možnost účasti na finále
🎯 Lauru v první položce svázala nervozita, pak už frčela na vlně vyšších desítek. I když nastřílela svůj slabší výsledek, vystačil jí na postup z 6. místa do finále. Jupííí!
🎯 Ondra podal svůj pravidelný a stabilní výkon, skvělá práce Ondro!
🎯 Damik si na MČR zvedl svůj osobák o více jak 5 b.! Chápete to? Neskutečné.
🎯 Jenda s Jírou nebyli spokojeni se svými výsledky, ale my víme, že závodu dali naprosto maximum, jen… Mistrovství je fakt velmi náročný závod a naše děti nejsou stroje, ale skvělí střelci!
🎯 2 družstva v kategorii do 14 let = 1. a 20. místo. Jsme nadšeni.
🎯 mladší holky čekaly až do 14 h, než na ně přišla řada. A zvládly svůj první velký závod bravurně! Esťa zářila zlatem, Bea si dala prima výsledek a Simča s nekamarádskou nervozitou ze sebe vydala, co mohla, a tak…
🎯 naše mladší žákyňky si společně vystřílely TITUL MISTRYNĚ republiky v týmech! A odteď je úsměv již neopustil. Hřejivý pohled na jejich tváře.
🎯 následovalo finále starších žáků. Tak narvanou, fandící finálovou halu jsme dlouho nezažili.
🎯 Hujerovi (výprava Patriotů J) tam byli všichni, fandili, tleskali, radovali se a skandovali: " Abbas – doktor" (pozn. autora - doktor = DrAbálek = náš Peťa).
🎯 finále bylo velmi vyrovnané, rozdíly v pouhých desetinách od prvního do osmého místa, každá rána měnila pořadí…napnutí v nás bylo nepředstavitelné.
🎯 Patrioti to všechno ustáli a z 79 střelců si vybojovali kovy nejcennější – Abbas zlato, Peťa stříbro! Slzy radosti v hledišti netekly jen mamce Irči.
🎯 v druhém finále nastoupila naše Laura. Účastnila se fandícího davu klukům, takže její následný nástup byl pro ni velmi těžký okamžik.
🎯 počáteční nervozita stahovala Lauru k nižším příčkám, ale postupné uklidnění a vyrovnání ran ji v konci vyneslo na fantastické 3. místo!
🎯 kdo tam nebyl, neumí si představit, v jaké euforii radosti nad úspěchem mladých Patriotů jsme odjížděli.
🎯 všichni psychicky vyčerpaní, střelci i fandící tým.
🎯 nádherný a neopakovatelný den pro SSK Patriot Brno – pro střelce, pro trenéra, pro rodiče.

Děkujeme organizátorům za skvěle připravené Mistrovství, za velmi bohaté ceny pro mladé střelce.
Děkujeme všem kamarádům, fanouškům, kteří tu radost sdíleli s námi.
Děkujeme rodičům mladých Patriotů. Nejen, že se s námi na MČR vypravili a vzájemně se podporovali. Ale za jejich celoroční spoluúčast a vzájemnou pomoc všem dětem, našim střelcům. Každý z nich pomáhá nějak, každý trochu jinak. Každá pomoc je důležitá, potřebná, my si jí uvědomujeme a vážíme.

❤️💙🖤 PATRIOTI JSOU TÝM, CO MAJÍ SPOLEČNÝ CÍL❤️💙🖤 . A to je pro nás TOP💪🏼 .
Dnes je zpravodajství trochu delší, a tak pokud jste dočetli až sem, děkujeme i Vám, že jste s námi ;-).

1.4.2023

Dnes jsme si na 4. kolo Krajské střelecké ligy Zlínsko jeli ověřit načasovanou formu na MČR mládeže, které nás čeká již za týden. A odjížděli jsme domů maximálně spokojeni, což z fotodokumentace je asi i poznat. Skvělá práce, Patrioti!

 • výborně zorganizované závody, hladký průběh a úžasné přátelské přijetí: "DÍKY kamarádi z Nivnice"
 • několik hodnotných osobáků značí, že pilná práce na trénincích a soustředku přináší výsledky
 • domů si naše holky Simča s Laurou odvážely ta nejlepší umístění a Esťa v závěsu stříbro
 • radost všech členů výpravy, která byla opravdu početná. I to je náš cíl – úsměv na tváři Patriotů se nikdy neokouká.

A tak, držte nám, prosím, palce i pěsti, ať se mladým Patriotům daří i příští víkend, kdy někteří budou absolvovat své životně první Mistrovství ČR, ti ostatní jedou podruhé. Jsme na ně pyšní, co všechno se již zvládli naučit a ještě ke všemu - učení sportstřelby pod vlajkou PATRIOTU je baví!
26.3.2023

🎯3 Patrioti🎯na Mistrovství ČR ze vzduchových zbraních = celková spokojenost zároveň i mírná rozpačitost🙈.
Po příjezdu do Plzně jsme sledovali juniorské finále a fandili našemu "odrostlému" Ríšovi, dnes již v barvách Olympu Plzeň. A fandili jsme dobře😆, protože získal po napínavém boji titul MISTRA ČR💪🏼! Velká radost a gratulace, Richarde👏🏼! Následoval závod mladších dorostenců, kdy 14letý Honza na svém prvním stojákovém mistrovství předvedl svůj standardní výkon a obsadil 16. pozici z 36 střelců. Jen tak dál, Honzajs! Starší dorostenci si vystříleli ne úplně populární, přesto krásné 4. místo👍🏼Ondra a 5.👍🏼Matěj. Chlapci se snažili, přesto výsledky nebyly až takové, jaké umí. I tohle je REPUBLIKA. Po psychické stránce nejnáročnější závod. Milí Patrioti stojáci, gratulujeme vám a děkujeme za reprezentaci svého klubu
❤️💙🖤! 
19. 3. 2023

Tak máme za sebou další úspěšný víkend ve společnosti našich Patriotů. Tentokrát se všichni naši střelci (vyjma Esti, která se pilně připravuje ke zkouškám na gymnázium) sešli v Plzni. A pod přísným okem svého trenéra a důkladným dohledem svých rodičů si řádně na místní střelnici  "zasoustředili". A že to byl opravdu náročný víkend! Patrioti stříleli, jak se říká = od rána do večera. Vylepšovali svá střelecká umění. Však na sobotní VC SSK Dukly se výsledky u některých hned dostavily. 
V kategorii do 14. let skvěle zaváleli Peťa s Laurou. A vyzkoušeli si tak finále. Bylo to napínavé do poslední chvíle. Peťa zažil i svůj první velký rozstřel, ve kterém si vybojoval zasloužené 3. místo. Třešničkou na střeleckém dortu bylo stříbro v družstvech ve složení Laura, Peťa a Jíra. Ani ostatní starší ležáci se neztratili. Abbas, Jenda, Ondra a Damián = skvělá repre svého klubu.
I ve "dvanáctkách" se naše svěřenkyně náramně činily. Střílely, seč jim síly stačily, což se vyplatilo. Simča si navýšila osobáček na 310,6 b., a tím si užila slávu na bronzové bedně. Ani Beatka, teprve 2 měsíce trénující, se v tak obrovské konkurenci neztratila a obsadila parádní 9. pozici. Jen tak dále holky!
V dorostencích se nám nedařilo tak, jak bychom si úplně přáli. I tak Mates, Ondra a Honza reprezentovali svůj klub se ctí a dobrou náladou k tomu.
GRATULUJEME VŠEM našim střelcům!
Nu a po pilném soustředění a super výkonech na závodech to volalo po oddychu, dobrém jídlu a celkovém stmelování kolektivu. Což našim Patriotům není cizí. Nejen děti, ale i rodičové si to v Plzni užívali. A tak to má být. Vždyť Patriot team je jedna velká, spokojená rodina. Takže znovu = Matesi, Ondro, Honzo = Peťo, Lauro, Jíro, Jendo, Abbasi, Ondro a Damiáne = Simčo, Beatko i chybějící Esťo = děkujeme za pilnou práci, skvělé výkony a pohodovou náladu. Vážení rodičové = Vám patří díky za podporu všech Vašich ratolestí a celého teamu Patriot. V konci nemalé poděkování též patří organizátorům SSK Dukla Plzeň za super závody a tím umožnění mládeži zastřílet si generálku před blížícím se MČR.
5.3.2023 

Zlatá diabolka v Březolupech byla pro Patrioty "zlatá, stříbrná, 3x bronzová, 2x bramborová"... účast všech Patriotů, vyjma lyžujícího Honzy, hodnotíme jako velmi zdařilou a úspěšnou! Super závodní den po stránce střelecké i kamarádské. Skvělá parta rodičů je přirozeným vzorem pro vzájemná přátelství dětí. A o to nám jde. DÍKY TÝME! Díky SSK Březolupy za prima závody. Patrioti si odvezli 5 pohárů, 1 Simčin osobáček, 1 horečku, 1 rozbité brýle, spoustu zkušeností s elektronikou, společné zážitky, nu prostě opět báječný Patriot´s den. A nyní jsou před námi 2 tréninky a pak hurááááá na soustředění a vypilovat před MČR, co je ještě třeba!
26.2.2023

Kdopak ovládl Únorovou cenu SSK Slatina Brno v mládežnických kategoriích? Naše ZLATÉ holky = PATRIOTKY Laura s Esťou! Borkyně. Na domácí střelnici nezaváhaly, a tak si každá domů své zlatíčko odvezly. I další naši střelci se prostříleli k velké spokojenosti - Peťa 3. místo a velmi pěkný výsledek, Bea, Esťa, Honza a Damik skvělé osobáčky. Pecka! A aj ostatní mladí Patrioti - Simča, Ondra, Jíra, Jenda - dobře reprezentovali svůj klub. Ovšem jak to ve sportu bývá, ne všem se dařilo tak, jak by si přáli. Však "Co tě nezabije, to tě posílí" ;-). Na tréninku zamakáme, na soustředku vypilujeme, prostě frčíme dál a na vrchol sezóny se těšíme! Všem Patriotům a ostatním vítězům v dalších kategoriích gratulujeme!
18.2.2023

Pátecká diabolka se nekonala v pátek, jak by si někteří mohli myslet, nýbrž v sobotu 4.2. v obci Pátek. Pěkný výsledek si sem zajel vystřílet Patriot Jenda Krejčík. A co bylo fajn? Že se tu setkal se svým kamarádem z Mladé Boleslavi. Kamarádi, co si během posledního roku vybrali stejný sport a nyní mají, díky střelbě, možnost se vídat v životě mnohem častěji. A to je prostě SUPER! I proto milujeme sportovní střelbu a její sportovní klání, která nám umožňují vytvářet nová přátelství i upevňovat ta dlouholetá.
4.2.2023

Nic není nemožné, a tak se dnes do Ostravy vrátili Tři králové. A právě za nimi vyrazili sourozenci Macháčkovi. Na fotkách vypadají, že jsou "nadšení", ale ano střílejí fakt rádi, s radostí, pilností a s velkou oporou svých rodičů. Mladší Simča si u Králů vybojovala další báječný osobák, a taky další 4. místo. Jíra nebyl se svým výsledkem úplně spokojen, a možná právě proto mu Králové zajistili krásnou bronzovou medaili.

Ve Svitavách jsme měli další zastoupení. Ani Abbas s Damikem nad svými výsledky neskákali radostí, ale 1. místo Abassovi určitě náladu vyspravilo. A co nestačilo vylepšit skvělé umístění, podpořila skvělá mamka nejen pozitivním přístupem ale i malým pamlskem. Takže domů odjížděli chlapci již s úsměvem. Nu a o tom to je. Nevzdáváme se, ale bereme zkušenosti a makáme dál! Gratulujeme našim mladým Patriotům a už nyní se těšíme na další chvíle s vámi všemi.

Jo, Peťo a Simčo, brambory z Kolína a Ostravy doneste na úterní trénink, uděláme si vynikající bramborové placky;-).
29.1.2023

Kolíne, Kolíne,
stojíš v pěkné róviiině.
Zlákala nás Zimní cena,
zlato odvezla si Laura,
děěěkujeme upřímně!
Skvělá reprezentace mladých Patriotů Laury a Peti. Výsledky 315,2 b. a 312,1 b. se nám fakt líbí. A brambora je též výborná, Peťo ;-).

28.1.2023

Třetí víkend v lednu,
stoupli jsme si na nejednu bednu.
Z Třeště i přeboru jihomoravského kraje,
odvezli jsme si domů 4 stříbrné "medajle".

Esťa a Laura v sobotu i neděli,
obě dvě si druhá místa vystřílely.
Holky, nemusíte od sebe opisovat,
výzva zní: "příště lze i výš na pódiu vystoupat".

Na SCOPI CUPu v Plzni jsme též zastoupení měli,
Mates tam bojoval, my desítky jsme mu z Moravy přáli.
Bohatý víkend jsme na střelnicích prožili,
hezké výsledky, spokojenost a zkušenosti si opět dovezli.

A tak nebudeme již více psáti,
a po několikáté se znovu opakovati.
Chválou na úžasné Patrioty nešetříme
a v klubu 2 krajské vicemistryně opečováváme.

Bea, Simča, Esťa, Laura, Damik, Ondra, Jenda, Jíra, Peťa, Abbas, Mates, Ondra i Honza v horečkách doma a celý rodičovský sbor = to jsme MY = PATRIOT´s TÝM, co má společný cíl. DÍKY!
23.1.2023

Spokojený vstup do nového roku prožili Patrioti na domácí střelnici v Brně. "Lauro, Simčo, Esťo, Jíro, Jendo, Peťo, Abbasi, Ondro, Damiáne - DĚKUJEME!" 9 mladých ležáků - super parta dítek i rodičů - byla silným zastoupením první lednovou sobotu na Novoroční ceně SSK Slatiny Brno. Mladí Patrioti si odnesli bednová umístění, nějaký ten osobáček, další zkušenosti, ale i zklamání. Účast na závodech a úspěšná o to více nás všechny motivuje k další práci a vyšším cílům. Zároveň bychom závody přirovnali ke zkouškám. A zkouška je odvozena od slova zkoušet. A tak závodíme, zkoušíme, testujeme, vyhodnocujeme, co umíme, a co je třeba zlepšovat. A když to klape, tak je výsledkem i odměna v podobě :-) úsměvu :-) na tváři šťastných střelců. Tak ať vám to, PATRIOTI, klape po celý rok! My se totiž usmíváme s vámi rádi ;-).
7.1.2023

Statutární město BRNO finančně podporuje SSK Patriot Brno

Děkujeme statutárnímu městu Brno - Odboru sportu MMB za jeho finanční podporu v roce 2022 ve výši 134 000,- Kč a tím za možnost pořízení kvalitního střeleckého vybavení, které našim mladým talentovaným střelcům pomáhá v jejich přípravě na trénincích a při účasti na vrcholných závodech.  Díky možnosti zakoupení dalšího vybavení můžeme dát možnost sportovně střílet většímu počtu dětí. A zároveň spojením nového, kvalitního vybavení s pilnou prací dosahují mladí PATRIOTI těch nejvyšších úspěchů na celorepublikové úrovni, čímž reprezentují město Brno na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR. DĚKUJEME našemu městu BRNO za jeho velkou podporu a pomoc!

Pohádkově kouzelné Vánoce prožité ve zdraví, lásce, klidu a s těmi nejmilovanějšími. K tomu spoustu veselých chvil a radosti v očích přejí všem příznivcům sportovní střelby, kamarádům, sponzorům, fanouškům, známým i neznámým... PATRIOTI nejen z Brna.
22.12.2022

Poslední předvánoční trénink byl výjimečný a nesl se v duchu:
trochu intenzivní střelby, teorie, taktiky, rady, otázky/odpovědi, předávání zkušeností...
- hodně naslouchání, povídání, pojídání dobrot z kuchyní maminek a pohody v předvánočním shonu.

Bylo to jiné a bylo to fajn. Díky všem, kteří se mohli zúčastnit a společně tak vnést do večera na střelnici vánoční atmosféru. Patrioti jsou tým, co mají společný cíl.
20.12.2022

Další kapr cestoval do Brna ;-)! Ano, již druhý Patriot, tentokrát Jíra Macháček, pro změnu v Ostravě na Vánočním kapříku vyhrál za 1. místo s 312,2 b. vánočně tematickou = parádní cenu. Nu, tradice je hold nutno dodržovat a kapr na štědrovečerním stole, kterého si Patriot vystřílel na závodech, chutná ještě více. I ostatní Patrioti opět fantasticky reprezentovali svůj klub. Peťa 2., Abbas 3. místo, kdy vyplichtil o 1 centr svého klubkámoše Ondru. Jenda se Simčou pěkné výsledky. Všem moc gratulujeme a Lauře, která tentokrát chyběla, přejeme rychlé uzdravení.
Poslední závod nám tak uzavřel sezónu 2022. Úspěšnou a kamarádskou sezónu. A my Vám za tu skvělou jízdu, vážení Patrioti - střelci, rodiče, sponzoři a příznivci, DĚKUJEME!
17.12.2022

Vánoční kapřík v Březolupech = PECKA! Střelecky, umístěním, cenami, organizátorsky, skvělým přístupem, vybavením střelnice... prostě a jednoduše, parta PATRIOTŮ prožila super závod uprostřed týdne. No a ještě ke všemu... v autě cestou domů jich bylo o jednoho více! Néééé nebojte, nesbalili omylem střelce z jiného klubu do auta. KAPR s nimi k Drabálkům domů cestoval. Naprosto originální cena pro vítěze ;-). Paráda. Všechny mladé Patrioty chválíme! Nádherné umístění, výborné výsledky. Ovšem nejvíce, nejvíce ocenění si zaslouží jednoznačně nejmladší účastnice závodu, obě ročník 2012. Simča Macháčková, která přeskočila svým 3. závodem třístovku a to rovnou na 304,5 b. a Esťa Homolová si vylepšila chuť z Budějovic a výsledkem 307 b. se umístila na 3. místě! Obě holky zářily jak sluníčka a o to nám jde! Všem Patriotům upřímně gratulujeme! 1. místo, 2x 2. místo, 3. místo, 4. místo, 5. místo = toť velmi slušná bilance. Jste šikovní a báječní! Bylo to náročné. Po škole, rodiče po práci, sněhová kalamita, cesta zasněžená, klouzavá a velmi nebezpečná. Všechno dobře dopadlo. Co dobře...VÝBORNĚ! DÍKY rodičové za vaši velkou obětavost, vstřícnost a ochotu pomáhat svým dětem i ostatním kamarádům Patriotům. Ne všechny děti/střelci mají takové obrovské štěstí, pomoc, podporu právě u těch nejbližších.
14.12.2022

Díky Stromovko za možnost být s vámi na skvěle uspořádaném závodu "Vánoční střílení" v sobotu 10.12., který si trojice Patriotů u vás vychutnala. Laura s Peťou sladce, díky krásným výsledkům a především úžasným obrovským cenám nejen na jejich 2. místě. Každý ve své kategorii samozřejmě:-). Esťa trochu hořce, pro změnu díky 2 diabolkám v 1 výstřelu, jež jí stáhly celkové body na mnohem nižší výsledek, než začátečnice Ester umí. Smutnější oči po závodě jsou už opět veselé a Esťa má svou novou zkušenost. Tato chybička se stane snad každému střelci, takže Esterko, máš ji za sebou! A jsme za to vlastně rádi, protože mnohem lepší, že v Borku a ne na Mistrovství ČR nebo Olympiádě ;-). Klobouk dolů před organizátory - bohaté ceny, super vybavení střelnice, přátelské prostředí a ještě následně zaslané vyhodnocení na terčích mailem. Stromovko, jste borci! A těšte se, my se k vám rádi vrátíme.
10.12.2022

Čas letí jako splašený, ten předvánoční dvojnásobně a my vůbec nestíháme zveřejňovat fantastické úspěchy mladých Patriotů. Takže zpětně a v krátkosti neb zítra některé čekají další závody a to v Českých Budějkách.
Krátká statistika z posledních 2 víkendů:
Hradecká diabolka 26. 11. se nesla v duchu dvojek, nu posuďte sami:
2. místo: Laura
2. místo: Jenda, vyšperkované bomba osobákem!
2. místo: Peťa
2. místo: družstvo Patriotů - Laura, Peťa, Abbas
A Abbas doplnit čtveřici dvojek krásnou 6. pozicí. Neboť další 2. místo v Patrioty zastoupených kategoriích už ani nebylo k dispozici.

V neděli 27. 11. vyrazili natěšení Patrioti na Cenu SSK Pomezí. A že se jim těšení a radost z milovaného sportu vyplatilo hned v podobě několika osobáků. Děcka, to byla fakt pecka!
Simča - její životně první závod a 288,8 b.; začátečnice Esterka neskutečných 307,7 b.! Ondra 312,2 b.! Jíra
314,1 b.! Laura i Peťa bez osobáku, ale též pěkné výsledky. Patrioti si vystříleli všechna bednová umístění. Ovšem ten den nekončili. V partičce vyrazili pak na procházku do města, aby vánoční atmošku spolu nasávali a pod místním betlémem svá přání v duchu vyslovili.

Další víkend přichází barborčina neděle s Mikulášskou cenou v Ostravě. Tematicky a skvěle připravený závod, kde si Simča navýšila osobák! Joj, nebude to dlouho trvat a přehoupne se před 300vku. Jenda s Abbasem = kámoši, co od sebe opisovali a stejný výsledek si vystříleli. Peťa 2., Laura a Jíra 3. místo vybojovali. Nádhera! Obrovitááááánská gratulace všem našim Patriotům neb jste úspěšní, úžasní a výborní kamarádi. Máme z vás upřímnou a velkou RADOST! Děkujeme všem rodičům za fantastickou podporu svých dítek. Rodiče + střelci = PATRIOTI = tým, co mají společný cíl a to je prostě No. 1. DÍKY! 
 9.12.2022

Není "3cítka" jako "30tka". Ta Olympácká v Ostravě 3jkově šťastná byla = 3 PATRIOTI = 3 poháry = prostě PECKA!
2x zlato, 1x bronz pro 3 střelce = za nás veeelmi slušná bilance ;-).
"GRATULUJEME Lauro, Peťo a Jíro!" Jsme na vás hrdí neb nejen bednové placky, ale hlavně výsledky jsou SUPER! Spokojení domů z Ostravy odjížděli, loučit se jim však nechtělo. Rozhodli se tak společně úspěšný den si do večera natáhnout. A jelikož to jsou poslušní a pracovití střelci, neměli obavu vyrazit mezi RAKOUSKÉ ČERTY, kteří se ten večer v Brně potulovali. Uááááá. Je vidno, že odvaha jim nechybí, a proto si i večer spolu užili. Jste SKVĚLÍ! Vážení rodičové, díky za Vaši velkou podporu týmovosti, bo "PATRIOTI jsou tým, co mají společný cíl".
20.11.2022

Svatomartinský víkend Patrioti neoslavovali husou na talíři, ale střelbou na 4 závodech ve 3 různých místech naší země české a moravské. Stojáci bojovali na GP JSB Bohumín a GP Bílovec. A ležáci? Ti se v sobotu potkali s přátelskými malými medvědy v Kolíně a nedělní dopoledne si užívali ve Svitavách. Nebudeme se rozepisovat o výsledcích, ty uvádíme v odkaze "výsledky". Vypíchneme jen pár důležitých a statistických momentů:
- Jenda, Peťa a Ondra - každý si z nich střihl, vlastně vystřílel😉, svůj nový OSOBÁČEK!
- 1. účast na závodech nové členky Esterky, která trénuje pouhý měsíc! S fantastickým výsledkem 306,3 b. si desetiletá Esťa domů odvezla 4. místo a první závodní zážitky i zkušenosti.
- Matesova první "šedesátka" v juniorech a k tomu velmi zdařilá
- souhrn TOP umístění PATRIOTŮ během víkendu: 3x 1.místo, 2x 2.místo, 2x 3.místo, 1x 4.místo, 1x 5.místo = BORCI😊 
- zhodnoceno: jednoznačně střelecky úspěšný víkend báječné partičky Patriotů. Gratulujeme všem! Někteří z nás prožili i těžší momenty, to už ke sportu patří. Ale držíte při sobě, vzájemně se podporujete, a to je prostě NEJ! Jste skvělí a my vám všem děkujeme za reprezentaci klubu. Je radost být s vámi.
PS: A přidáváme další gratulaci našemu členovi k tematicky naladěným 12. narozeninám😊 !
14.11.2022

Duklácká mládežnická liga - 2. kolo
mnoho pro nás znamenalo.
Spíš průměry, žádné, úžasné, osobní výstřelky,
přesto jsme shlédli Lauru ve finále za čtrnáctky.
Spoustu zkušeností si střelci odvezli,
neb jen ty je pro další závody zocelí.
V Plzni tak Patrioti táhli za jeden konec,
vzájemně drželi si nejeden palec.Partička pak v restauraci gáblík si dala,
před tím nám na stupních zapózovala.

A DML SI TAK NÁLEŽITĚ UŽILA I VYCHUTNALA!

DÍKY zúčastněným Patriotům i těm doma,
makáme dál a těšíme se na další kola.
9. 11. 2022

V sobotu 15. 10. vynesly VĚŽKY mladé Patrioty do bednové VÝŠKY. Gratulace všem neb Peťa si sáhnul na zlato, Laura na stříbro, Abbas na jeho oblíbenou bramboru, Ondra na 6. a Jenda na 7. místečko, kdy mladší kluci dali krásné vyrovnané výsledky v rozpětí dvou desetinek = 309,4 b. / 309,2 b. / 309 b. Ovšem ještě větší raritka je vyrovnanost položek Jendy. No řekněte, kdo umí nastřílet všechny 3 položky naprosto shodné? 103 / 103 / 103 = 309 b. Tak to se ti, Jendo, fakt povedlo! Vlastním očím jsme nevěřili. Je vidno, že ve Věžkách se Patriotům daří. Jezdíme k Vám rádi, vážení organizátoři a děkujeme za báječný, závodní den. Nu a v neděli slavila naše členka své nádherné 12. narozeniny. Gratulujeme a plesáme nad rodičovskou originalitou při tvorbě dortu.
15. 10. 2022

V BřezoLUPech na LUPu jsme nebyli, ale na skvěle zorganizovaných závodech ANO! Páni organizátoři = SSK Březolupy máte naše poděkování a obdiv. Celá "Podzimní cena" na elektronických terčích - tak to ocenili především mládežníci vleže neb takových možností během sezóny příliš nemají. A jak si banda mladých Patriotů vedla? Skvěle!
do 12 let:                                                         do 14 let:

1. místo: Laura / 312,0 b.                              2. místo: Peťa / 310,1 b.
4. místo: Abbas / 308,7 b.
6. místo: Jenda / 306,8 b.
8. místo: Ondra / 306,1 b.

Všem velká gratulace. Díky za super reprezentaci v barvách PATRIOTU! Jsme na vás pyšní!
Výsledky zde: https://strelci.brezolupy.cz/vysledky-podzimni-ceny-mladeze-2022/
8. 10. 2022

ZÁJEM z Brna a okolí o sportovní střelbu pokračuje...
Ještě jsme nevydechli po malorážce a už je nás plná střelnice na vzduchovce. Ležáci se těšili na svého trenéra, ale i na nové zájemce, kteří za námi přišli, a o které není v Brně nouze. A tak je na střelnici pořádně živo a omladinou se nám to tam jen hemží. Z ležáků, co loni poprvé zalehli do poloh, jsou nyní mazáci, a co by ostřílení matadoři pilují svou formu na papíře i elektronice. Nemůžou se po letní závodní pauze dočkat prvních startů. Zároveň pomáhají nováčkům, postupně je zasvěcují do svých bohatých už ročních zkušeností. Je krásné pozorovat ta dítka, jak bezprostředně se nám sbližují a propojují se tak 2 střelecké úrovně mláďat. Věříme, že nám pomalu vznikají i nová přátelství. Díky všem Patriotům - střelcům i rodičům - za pomoc při vysvětlování základů střelby nováčkům, kterým děkujeme, že si PATRIOT vybrali a pod jeho barvami střílet chtějí! Neb "Patrioti jsou tým, co mají společný cíl".
6. 10. 2022

MISTROVSTVÍ ČR v malorážce - panečku, to byla jízda!

"Díky za nezapomenutelné zážitky", toť slova jedné z MČR účastnících se maminek. "V Patriotu se s vámi všemi cítíme jako jedna velká rodina", vyřčeno z úst druhé maminky... Je vidno, že nejen mladé PATRIOTY střelba baví! A vůbec nevadí, že jim tentokrát necinklo. Bramborová placka má sice pro střelce trochu pachuť, pro nás však nikoliv. Důležitá je dobře odvedená práce a tu mladí Patrioti zvládli, dle slov pana trenéra, na 1*! 4. místo, vyrovnané výkony po celou sezónu, ale i navýšení laťky našeho Patrioto-skokana roku na 571 b. (Vysvětlivka proč skokan viz aktualita níže, tak si ji přečtěte :-)). Dva 12-letí chlapci loni touto dobou netušili, co je sportovní střelba a tento víkend si v malorážce vystříleli 31. a 46. místo v tak obrovské konkurenci 92 dorostenců ve věku do 18 let! Prostě pecka! Velkou motivací bylo za hlasitého fandění shlédnutí finále juniorů, kde náš odchovanec Ríša Křivánek nyní již za barvy Olympu Plzeň vybojoval nádhernou střelbou ZLATO! Patrioti Ti gratulují, Richarde!
Všech 5 střelců Patriotů reprezentujících svůj klub zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování: "Matesi, Ondro, Honzo, Peťo, Jíro - DÍKY!". Nemalé poděkování patří i rodičům, kteří vás pravidelně vozí na tréninky 30 km do Pravlova. Z jejich strany velká podpora finanční i psychická. Vážíme si toho. Děkujeme též sponzorům i všem našim fanouškům a příznivcům, co pěsti nám drží. JSME TÝM a MÁME SPOLEČNÝ CÍL! Neboť víme, že společně se za ten provaz lépe táhne. A nyní se už tuze moc těšíme na vzdůšu - za našimi pilnými ležáky a hned další trénink na nováčky, kteří trpělivě čekali, až jim střelbu představíme a postupně je do ní zasvětíme. Tak jdeme na to!
Fotogalerie MISTROVSTVÍ ČR zde.
25. 9. 2022

Malé ohlédnutí za létem PATRIOTŮ...
dlouho jsme se neozvali, což ale neznamená, že jsme lelkovali. I když.... v létě i lelkovati je povoleno;-). A taky dovolovati se kdekoliv, tábořit, sportovat, slunka, volna, tepla si užívat. Nu a krom letních radovánek zvládli Patrioti:
- 1 zlomený kotník den před 2. kolem ČPM a tím předčasné ukončení sezony střelkyně
- 1 zlomený malíček a....
- a samozřejmě TRÉNOVAT! Mlaďoši neopustili vzduchovku a starší potí oblečení na malorážce. A vyplatilo se, například
- u Laury, která je velká bojovnice našeho týmu. Úspěšnými jednotlivými koly si vystřílela celkové 2. místo v Letní vzduchovkové lize mládeže Zlínsko 2022! Pecka! Jsme na ni hrdí a ještě jednou, Lauro, gratulujeme!

- Mates si střihl hned na začátku sezony svůj obr-osobák ve standardu = 570 b.! A my mu držíme palce, aby se mu podařilo jej brzy zopakovat nebo rovnou překonat J.

- Péťa s Honzou si drží svou výkonnost a postupně se lepší každým tréninkem, což se potvrzuje na závodech. Pěkně krůček po krůčku, tedy spíš ránu za ranou navyšují své osobáčky.

- Ondrova malorážka si užívá tak trochu pouťové houpačky. Jednou je nahoře, jednou je dole. Příliš se mu nedaří, a tak věřme, že ho vzduchovka znovu nakopne.

- A Jíra? Ten chlapec se zlomeným malíčkem to vůbec nevzdal! Ba naopak! Zranění mu znemožnilo 2 kola ČPM, ale Jíra nezlomil hůl nad střelbou ani nehodil flintu do žita. Naopak! Po uzdravení malíčku doma poctivě suší, což je megaznát na tréninku i závodech! Z 528 b. na svých životně prvních malorážkových závodech se za pouhý měsíc vyšplhal na 558b.! A tak jsme ho jmenovali Patrioto-SKOKANem tohoto léta.

Nyní nás čeká finále Českého poháru mládeže a následně MISTROVSTVÍ ČR. Držte nám, prosíme, pěsti, ať se mladých Patriotů drží střelecké štěstí. Děkujeme.
31. 8. 2022

LETNÍ BARBEQUE PATRIOTŮ = střelecky hodnoceno: "VŠE v DESÍTKOVÉM KRUHU"

V sobotním odpoledni ožila malorážková střelnice v Pravlově tentokrát jinak, než střelbou. Původně starý lom poskytl v letním počasí báječný stín, a tak si Patrioti mohli užít relaxační odpoledne plnými doušky. Proběhlo klubové focení, hráli se hry, povídalo se a bohaté občerstvení vykouzlené v kuchyních maminek dodalo pohodovému odpoledni tu správnou třešničku na "patrioťáckém barbeque". Děkujeme všem Patriotům za úžasnou atmosféru a fajnové odpoledne. Jste skvělí! Jsme tým, máme společný cíl a to je pro Patrioty TOP. A kdo se nemohl zúčastnit, nezoufejte. Bude repete! ;-)  
11. 6. 2022

Hrdí Patrioti prožili na Jarní ceně SSK Věžky úspěšnou neděli!

2x zlato, 2x stříbro, bronz, 5. a 11. místo! Fantastické! Peťo, Ondro, Lauro, Jíro, Jendo, Abbasi a Patriku - jste borci! Všichni. Radost ze střelecky prožité neděle v partě Patriotů z vás září. Děkujeme vám za úspěšnou reprezentaci svého klubu! Díky rodičům za opětovnou podporu a vytvoření skvělé atmosféry. Jsme na vás pyšní. Neb: "Patrioti jsou tým a mají společný cíl!". A tím nás střelba baví o to víc!
24. 4. 2022

Požehnané Velikonoce všem příznivcům 
a přátelům sportovní střelby přejí Patrioti

Naše zážitky:

Jaro přišlo do Pravlova, malorážková příprava tak může začít!

Přestože práce bylo habakuk, prožili jsme dnes společný, báječný den na patrioťácké střelnici. Všichni jste makali, až se z vás kouřilo, a tak už k poledni střelnice zářila svou svěží, jarní vizáží. Je nádherná! Čisťounká vevnitř i venku. P️ro střelce připravená. Přátelé, kamarádi, moc díky za vaše nadšení, spoustu vykonané práce, radost a celkově bezva brigádní den!

MISTROVSTVÍ ČR mládeže 2022 - jedna VELKÁ SUPER jízda! 

pár bodů, které si zaslouží vypíchnout:
- odjezd v pátek po práci, večerní utužování týmového ducha Patriota s báječným posezením
- dopoledne prezence, vše společně = tým, motivace a poslední rady pana trenéra
- MEGA pochvala všem mladým Patriotům za skvěle odpracovaný TOP závod!
- TITUL MISTR ČR a zlatou medaili získalo družstvo PATRIOTŮ do 12 let ve složení Laura, Jenda a Ondra
- 2. místo si vystřílela a s velikou radostí tak domů odjížděla - Laura Versteegh
- parádní výsledky a osobáky na MČR se podařily Jírovi, Ondrovi a Abbasovi!
- těsně pod hranicí osobáku skončil Peťa i Jenda, kterému, i přes fantastickou 6. pozici v ČR, přinesla pachuť hořkosti poslední rána závodu.
- nejtěžší pocit si odvážel Honza, který, co by nejstarší člen výpravy, si navnímal nelehkou roli zkušeného matadora a s tím se mu opravdu ne lehko závodilo.

shrnuto a podtrženo:
= 7 střelců a 6 z nich v loňském říjnu nevědělo, jak vypadá sportovní střelba
= Obrovská GRATULACE naprosto všem Patriotům! Lauro, Honzo, Peťo, Jíro, Ondro, Jendo, Abbasi děkujeme za perfektní reprezentaci svého klubu!
= Vážení rodiče, DÍKY, že máte tak úžasné děti, společné vztahy, vstřícnost vůči druhým, že si vzájemně pomáháte a jste bezva parta. Vážíme si toho!
= Mistrovský Patriot´s shootvík jsme si moooc užili! Jsme tým a máme společný cíl!

Více fotografií zde: SSK  Patriot Brno na MČR mládeže 2022
Videa z vyhlášení zde:
 
https://youtu.be/IWmqvt4V3dA 
https://youtu.be/saUh6qKBjq0

26. 3. 2022

Halové mistrovství Evropy v Norsku pokračuje. V závodě smíšených dvojic se Patriot Ríša Křivánek s Adélkou Zrůstovou úspěšně prostříleli do semifinále závodu, kde se umístili
na 5.-8. místě!
Bylo to napínavé! Báječný zážitek ;-).
Všichni PATRIOTI - nejen z Brna - gratulují českému juniorskému mixtýmu !

PATRIOT Ríša Křivánek vybojoval dnes 20.3.2022 na Halovém mistrovství Evropy v norském Hamaru nádherné 16. místo!  Jsme na tebe pyšní, Ríšo! 

Přeborníkem Jihomoravského kraje se stal Patriot Jenda Krejčík!

V sobotu 19.3.2022 skvěle reprezentovali mladí Patrioti na Otevřeném mistrovství Jihomoravského kraje. Jenda Krejčík si odnesl trofej nejcennější a s dalším svým osobákem se stal mistrem svého kraje do 12 let. 3x 4. místo a další osobáčky ... celkově si 9 mladých Patriotů vedlo fantasticky a s úsměvem na tváři. Jsme spokojeni. Všem tleskáme, gratulujeme a zároveň děkujeme střelcům a rodičům za jejich nadšení. Těšíme se na společné zážitky při prvním Mistrovství ČR v nadcházejícím víkendu.
19.3.2022

MISTROVSTVÍ ČR ve vzduchových zbraních 2022

4 střelci Patrioti na MČR a domů si vezou: STŘÍBRO v družstvech Ondra, Sam a Mates. Skvělé! A
4. místo = hnedle 2krát = Ríša v juniorech, Ondra ve st. dorostencích. Kluci, užívejte ten skvělý pocit, být
4. nejlepší střelec v republice!
4stovka pokořená Ondrou mu přinesla báječný osobák! Gratulujeme!
4. pozici má Ríša zřejmě za oblíbenou :-), neboť již na MČR malorážky v září si domů odvezl 2 "podbednová" místa. Richarde, řekl ti vlastně pan trenér, že i na MČR můžeš na bednu vystoupat? ;-) Protože těch čtyřek je už fakt nějak moc :-).

Chlapci Patrioti, děkujeme za reprezentaci svého klubu! A za 14 dní se opět sejdeme v Plzni tentokrát na MČR mládeže. Už nyní se těšíme. Tak nám držte, prosím, pěsti. Ať při mláďatech stojí střelecký "Bůh" štěstí. 
13.3.2022

Statutární město BRNO finančně podporuje SSK Patriot Brno

Děkujeme statutárnímu městu Brno - Odboru sportu MMB za jeho finanční podporu ve výši 83 000,- Kč pro rok 2021 a tím možnost pořízení kvalitního střeleckého vybavení, které našim mladým talentovaným střelcům pomůže v jejich přípravě na trénincích a při účasti na vrcholných závodech. Věříme, že se brzy projeví spojení nového vybavení s jejich pilnou prací, že dosáhnou skvělých výsledků a tím vyšších medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci města Brna na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR.  DĚKUJEME našemu městu BRNO za jeho velkou podporu a pomoc!

Dnes na VC SSK Dukla Plzeň si mladí Patrioti poprvé ochutnali plzeňskou střelnici, která bude hostit i Mistrovství ČR mládeže na konci března. A evidentně se jim tam líbilo! Prý by ji chtěli navštěvovat častěji a častěji ;-). Tak to MY rádi slyšíme a ještě raději jim splníme:-). Ale nyní k výsledkům:
do 12 let:                                         do 14 let:
Laura - 2. místo s 310,7 b.             Peťa - 22. místo s 307,3 b.
Jenda - 6. místo s 307,1 b.

BRAVO! Gratulujeme mladým Patriotům a děkujeme Lauře, Peťovi a Jendovi za perfektní reprezentaci svého klubu! Páni organizátoři, děkujeme i Vám za super závody. Na VC SSK Dukla Plzeň - závody s velkou celorepublikovou účastí jsme měli menší zástup, než bychom si přáli, neboť dneškem začínající jarní prázdniny v Brně nám odveleli střelce za zimními radovánkami. Ale i odpočinku a relaxu je třeba. A tak přejeme BÁJEČNÉ JARŇÁKY a hned po nich JEDEME DÁL!
5.3.2022

Na Ceně předsedy SSK Pomezí to Patriotům cinkalo!
do 12 let:                              do 14 let: 
1. místo: Laura                      1. místo: Peťa
2. místo: Abbas                   3. místo: Jíra
4. místo: Ondráš
V průběhu čekání na výsledky, Patrioti nezaháleli a v kartách si další boje rozdali J. A řádně si to užívali. Aby se nám z nich nestali v průběhu sezony karbaníci J. Pak si založili společnou skupinu na WA. Juchůůů, to bude komunikace ještě živější. Co nás těší ještě více a je to mega pochvala pro Tebe, kondiční trenére! Mladí střelci si pochvalují a těší se nejen na střelbu, ale i na kondiční cvičení! Jste na té nejlepší cestě, bando ležící ;-). Jen tak dál!
27.2.2022

Zlatá diabolka v Březolupech - báječné závody - DĚKUJEME!

 • Konečně se střelci na závodech dočkali i vyhlášení a to až do 6. místa! Užívali si to všichni vč. fotografů :-)
 • Laura 2. místo, krásný výsledek, velký pohár a nádherný, šťastný úsměv = gratulujeme!
 •  Pár osobáčků dokazuje, že tréninky mají velký význam = rádi společně pracujeme;-).
 • Pro Abbase první závody, první osobák a první zkušenosti = super zážitek.

Lauro, Jendo, Abbasi, Jíro, Peťo a Honzo, máme z vás velkou radost! Jste šikovní Patrioti a těšíme se na další tréninky a závody s vámi! I s Ondrou, který byl, bohužel, tento víkend nemocen. A na co nezapomenout? Děkujeme všem vašim rodičům, protože bez nich by to nebylo ono a bez nich by to zdaleka takhle nefungovalo. A na závěr moc děkujeme organizátorům z SSK Březolup! Víme, že to pro ně nebylo jednoduché, a přesto závody byly perfektně připravené, fungující a panovala tam pohodová atmosféra.

Výsledky můžete shlédnout zde: SSK Březolupy 
19.2.2022

VC Středočeského kraje netypicky v Plzni a bez ležáků.
Na VC Středočeského kraje (12.-13.2.2022) nám Ríša opět předvedl, že střílet umí. Na výsledku mu záleželo, však mu šlo o letenku do Norska na HME 2022. O to těžší pro něho nominační závod byl. Ale ustál to a především nedělní start zmákl bravurně. Vidina výjezdu na Halové mistrovství Evropy tak nabírala konkrétní podoby. Dokud ji nezačala rozfoukávat finanční nejistota. Obrovské PODĚKOVÁNÍ tak náleží Ríšovým rodičům! Ale zpět k závodům:

 • 2. a 3. místo obsadil Ríša v sobotním a nedělním startu v mužích
 • 4. místo Sam v nedělních dorostencích. Oba dny Sam střílel naprosto vyrovnaně a my věříme, že brzy poskočí o pár bodíků výš
 • Ondra zaslouží velikou pochvalu. Perfektní práci, soustředěnost a rozjezd do fantastického osobáku mu zbrzdila jeho puška, která se rozhodla mu závod znepříjemnit a zlobila a zlobila. I přes veškerou snahu se jí nepodařilo opravit ku 100 % spolehlivosti. Pane Vargo, moc děkujeme za vstřícnou, rychlou pomoc! Ondro, mrzí nás, že na tu 4stovku si musíš ještě počkat. My víme, že ji dáš! A to hned příště!

Děkujeme všem organizátorům, kteří pod taktovkou šéfa Honzy Videckého zajistili pro střelce opět parádní závodní víkend!

Výsledky a záznam naleznete zde: Krajské sdružení Středočeského kraje

Ríša 2. místo po sobotním finále mužů. Gratulujeme!
Ríša 2. místo po sobotním finále mužů. Gratulujeme!

SCOPI CUP - jeden z nominačních závodů na Halové mistrovství Evropy 2022 v Norsku

V uplynulém víkendu závodili mladší Patrioti ve Svitavách, starší vyrazili opět do Plzně na novější závody: SCOPI CUP 2022, které byly sledovány pro nominaci na HME 2022 v Norsku. I proto jsme měli velkou radost, když v sobotu junior Ríša nastřílel parádní výsledek, svůj osobák a s 624,4 b. postoupil ze 4. pozice do finále závodu mužů. Pecka! Potvrdil tak svou tréninkovou formu a šanci na nominaci. O to větší údiv byl, když v neděli se mu nedařilo. Zkušenost, kterou získal, ocení možná až někdy v budoucnu. Jeho trenér vše sledoval on-line neb službu v práci měl a z naskakujících ran netušil, co se na palebné čáře děje. Ne zrovna sportovní chování sousedícího střelce, jeho fyzické výbuchy negativních emocí a slovní vulgarismy nechaly, bohužel, klidné čárové rozhodčí nikoliv však mladého reprezentanta. Richardova snaha o soustředění se na vlastní výkon byla velká, nicméně chování střelce před ním mu nedovolila podat ani svůj průměrný výsledek. Ríšo, my víme, že jsi skvělý střelec! Příští závod si opět uděláš radost a předvedeš nám svůj střelecký um.

V dorostencích startovali 2 Patrioti. Starší Sam nastřílel po oba dny vyrovnané výsledky, s nimiž obsadil báječné 2. a 4. místo! Mladší Mates v sobotu neudělal v závodě chybičku, z čehož se radoval hlavně jeho trenér a chválou nešetřil. Osobáček má tak Mates už těsně pod magickou 4stovkou. V neděli jeho výkon sice nebyl tak uspokojivý, ale nevadí! Jedeme dál! Za 14 dní bude další šance vystoupat výš ;-).
Ríšo, Same, Matesi: "Gratulujeme!". Zároveň děkujeme Petrovi Procházkovi za zajištění dopravy a postarání se o celou výpravu Patriotů na Scopi Cupu 2022.

(29. - 30. 1. 2022)

Dnes přinášíme e-mailové zpravodajství od maminky Jiříka:                     

Ahoj - zdravíme s dobrou náladou po dnešní Ceně ředitele SVČ Svitavy!
Po našem příjezdu na místo určení, za strašného větru, jsme se od ředitele závodu pana Žáka dozvěděli, že několik střelců v této pandemické době skončilo v karanténě. Nebo přímo s covidovým onemocněním doma na lůžku. Naštěstí našim Patriotům se toto zatím vyhýbá a měli tudíž na těchto závodech největší zastoupení. Střílelo se postupně, jak se střelci scházeli.

Nemohu říci, že by nebyla nervozita. Ale kluci to zvládli naprosto na výbornou. Všichni jsme je také náležitě podporovali.

V průběhu čekání na výsledky naši střelci i s jejich "tichou" povzbuzovačkou Simčou zahájili hru v karty. V rámci dobrých kamarádských mravů přizvali ke hře i své protihráče - protistřelce ze Svitav. A dali společně několik partiček karet. Poté si zahráli ještě hru Dobble. Musím říci, že se u toho náramně bavili. A občas se tak moc rozohnili s dobrou náladou, že nás museli rozhodčí usměrňovat.

Výborná nálada vládla i mezi rodiči. Všichni jsme to prožívali společně. A dobře se i pobavili a snad trošku i lépe zase poznali. Patrioti ve Svitavách obsadili 3 pozice: zlatou Peťa, stříbrnou Jiřík a další stříbrnou Jenda v mladší kategorii do 12 let. 

Všichni odjížděli spokojeni. A vysmátí. Předběžně jsme se domlouvali, že příště zase společně v rámci sbírání dalších zkušeností vyrazíme a rádi přibereme i ostatní.

Takže, pokud mohu celkově hodnotit = myslím, že si to všichni parádně užili. A všichni jsme odtamtud odjížděli spokojeni. Těšíme se na další střelbu a společná setkání se všemi. I těmi, co tady s námi nebyli.

To je tak asi vše. Doufám, že jste dočetli až do konce. Děkujeme za vše. Za Vaši podporu a rady.

Ahoj a hezký zbytek neděle, Radka + Jiří a Jiřík a Simonka Macháčkovi
 (30. 1. 2022) 

SUPR ČUPR Třešťská diabolka 
Včera (22.1.2022) jsme vyjeli po 4 letech opět do Třeště. A bylo to boží! Po ránu jsme splnili první úkol. Včas a bezpečně jsme se klubovým autem "doklouzali" k místu, kde se závody konaly. Ufff. A pak už jen samé klady a pozitiva. Instrukce před závodem pětici ležáků, kdy 2 z nich měli svou absolutní premiéru. Následoval nástup a zodpovědná příprava střelců i rodičů;-). Adrenalin přichází. Během závodu byla soustředěnost cítit ve vzduchu. Patrioti pracovali svědomitě a na výsledcích to bylo znát. Nejspokojenější odjížděla domů Laura, která si vylepšila osobák o 10 bodů, což je fakt moc. Tleskáme! A tak exklusivní výsledek 313,6 b. jí v kategorii do 12 let vynesl na příčku nejvyšší! I kluci si stáli výborně, 3 si taktéž zvedli své osobáčky. Je vidět, že práce na tréninku přináší ovoce, vlastně desítky. Přáli bychom vám vidět tu radost v očích mladých střelců. Nabíjející pro rodiče i trenéra. Při čekání na výsledky jsme jak jinak opět stříleli. V teplém zázemí závodu totiž lítaly Rychlé špunty s přípitkem na bezva partu mladých Patriotů a s přáním střeleckých úspěchů. A jelikož jsou střelci sportovci, nevydrželi dlouho sedět. Po dobré svačince od maminek si to rozdali, že by opět ve střelbě? Ten den po třetí:-). Nikoliv však ze vzdůši, ale kuličkou ze zmačkaných papírů střelbou na koš. Střelba jako střelba. Je vidět, že střílet je prostě baví! Lauro, Ondro, Jendo, Jirko, Peťo jste skvělí! Velké DÍK patří, vám rodičové. A poděkování posíláme též organizátorům do Třeště za SUPR ČUPR závody.
Více fotografií naleznete ZDE.
(22. 1. 2022) 

Pro Patrioty byla Tříkrálová cena Olympu v Ostravě ve znamení ležáků 

- poprvé na závodech a hned medailová pozice
- poprvé na elektronice
- poprvé na stolech
- první osobáky
- první zážitky a zkušenosti
- první reprezentace klubu
- poprvé společná cesta klubovým autem - děkujeme sponzore!

A nyní trochu konkrétnosti. V kategorii do 12 let zaperlil Jenda s 306,7 b. a vystřílel si 2. místo!, Laura s 303,9 b. se umístila na skvělé 4. pozici. Starší chlapci ve větší konkurenci = Péťa 302,7 b. na 12. místě a nejstarší Honzík 308,7 b. a krásná 5. příčka. Lauro, Jendo, Peťo a Honzo! děkujeme za pilnou práci a skvělou reprezentaci. Jste úžasní! Všichni jste se za tak krátkou dobu tréninků neskutečně zlepšili! Jsme na vás pyšní. Milí střelci, vážení rodiče děláte nám radost. Užijte si báječné pocity z prvních závodů a my se těšíme na další společné tréninky a závody. A příště nás bude ještě víc ;-). Posíláme i poděkování organizátorům za velmi kvalitně uspořádané závody pro mladé závodníky.

Výsledky zde: www.olympostrava.cz
(15. 1. 2022) 

Báječné Vánoce, spoustu hezkých chvil, skvělých zážitků, pohody, lásky a radosti. K tomu pevné zdraví přejí všem přátelům, známým i neznámým PATRIOTI nejen z Brna 

Nadšení Patrioti z velkého zájmu dětí o sportovní střelbu

Po malorážkovém Mistrovství ČR dostali Patrioti krátké střelecké prázdniny. Přesto na vzduchovkové střelnici bylo rušno a každý trénink je tam čím dál živěji jako ve správném úlu. Přišli totiž za námi zájemci o střelbu - děti z Brna a okolí. A že jich je! Všichni netrpěliví a nažhavení zalehnout a střelbu si vyzkoušet, potrénovat. Rádi konstatujeme, že: "Jsou skvělí!". Natěšení na každý trénink, radost v očích z podařené rány a hezkých terčů. Společná práce nás baví. Střelecká rodino těš se, přichází nová generace!

Obrovské nadšení z Ondry a Matese na vzduchovkovém Mistrovství ČR 2021
* 6. místo Ondra, 8. místo Mates v mladších dorostencích - ÚSPĚCH veliký!!!
* pro oba úplně první MČR ve vzduchovce
* oba si vystříleli osobáky!
* oba k Patriotům nastoupili v necelých 15 letech v 11/2019 a v 01/2020 si poprvé stoupli do polohy. Jak dlouho myslíte, že díky Covidu tuto disciplínu měli šanci trénovat?
* v létě lehli do malorážky a v 10/2020 znovu lockdown a zákaz tréninků mládeži. Květen 2021 přišla opět malorážka, tentokrát už i první pokusy o standard.
* podzim 2021 - po 3 týdnech tréninků huráááá na MČR vzdůši
* jsme na ně pyšní, co za tak těžkou dobu s minimálními možnostmi tréninků dokázali
* těšíme se, že nám ještě ukáží, co v nich je!

Jaká byla účast PATRIOTŮ na Mistrovství ČR?

Bronz, brambory, překonané a vyrovnané osobáky, některé disciplíny jsme zvládli líp, jiné hůř. Každopádně - velké emoce, radost i slzy, nadšení i naštvání, fandění, spousta povídání, motivace, touha jít a pracovat na sobě dál... = střelecký víkend se vším, co má být.
Honza, Ondra = vyrovnaný osobák a radost z dobře zvládnutého závodu
Mates = si zapsal nový osobáček a nadšení veliké
Sam = 3. příčka ve standardu a gratulace od všech Patriotů
Anička = překonání sama sebe, nepatrné šáhnutí na dno a společná víra v rychlý odraz
Ríša = hořká pachuť 2 bramborových pozic, kdy placky byly na dosah. Ale sladký pocit z dosažení juniorského REPREZENTAČNÍHO limitu "A"! Obrovská gratulace a euforie z úspěchu.
Některé starty se nevydařily úplně dle představ a natrénovanosti. Jenže - nejsme stroje, jsme střelci! Nevzdáváme se a jedeme dál! Všem Patriotům gratulujeme a děkujeme za jejich reprezentaci a zodpovědný přístup! Děkujeme též všem rodičům mladých Patriotů. Za jejich celoroční spoluúčast a podporu svých dětí, našich střelců. Každý z nich pomáhá nějak, každý trochu jinak. Každá pomoc je důležitá, potřebná, my si jí uvědomujeme a vážíme. Jsme TÝM a máme společný CÍL.

Nábor nových členů - zájemců o sportovní střelbu

Hledáme chlapce a dívky ve věku 11-14 let, kteří by chtěli sportovně střílet a trávit svůj čas v partě mladých střelců - PATRIOTŮ. Přestože je střelba individuální sport, u nás není nikdo sám. Přijďte mezi nás, těšíme na se  vás!
(email: sskpatriotbrno@email.cz, tel.: 602 442 829, 736 682 994)

Krátké ohlédnutí za 1. koly KZR a ČPM:

A že je se ohlédnout za čím! Ne všechno se povedlo, ale důležité starty rozhodně ANO. Shrnuto a podrženo: přijeli jsme, viděli jsme a zvítězili jsme - sami nad sebou. KZR 3 střelci = 3 osobáky, na ČPM lepší score: 1 střelec = 3 osobáky:-). Ale pěkně po pořádku:
Kontrolní závod reprezentace:
* Ríša - 3x40: 1151 b.
* Anička - 3x40: 1146 b.
* Sam - 3x40: 1132 b.
Český pohár mládeže:
* Mates - VzPu: 385,9 b.; * Mates - SM 60: 568 b.; * Mates - 3x20: 544 b.
Děkujeme panu Vargovi za jeho vstřícnou a rychlou pomoc při zjišťování závady na zbrani. Díky střelcům za výbornou práci a reprezentaci svého klubu. Těšíme se již na další kola.

VC Olympu Ostrava - konečně možnost opět si zazávodit!!!

22.05.2021
Sobota 22. 5. nabídla po dlouhé době "covidové" závody! A tak jsme vyrazili. Počasí super - od Brna pršelo a to po celou dobu všech 3 směn :-). Od jara omezený počet tréninků nám nevzal na chuti ověřit si trénink na závodech. VC Olympu Ostrava = skvělá příležitost. 3 střelci a 1 střelkyně. 1. tréninkový měsíc v životě, po něm 1. závody pro Jenny s 1. osobákem vleže 555b.. 1. Matesův start v disciplíně 3x20. 1. místo pro Ríšu ve standardu v kategorii muži/junioři. 1. zkušenosti, které jsme získaly a chceme je na tréninku zúročit a některé odstranit ;-). 1. letošní výjezd klubovým autem. 1. pochvaly trenéra k odvedené práci všech střelců! Shrnuto, podtrženo = přijeli jsme spokojení a bohatší o prima společný, střelecký den. Díky Patrioti za něj. Díky organizátorům za bezva závody a ceny! 

Přejeme Vám a Vašim rodinám veselé Velikonoce zalité jarem, pohodou, zdravím a nadějí. Nadějí, že se brzy setkáme na střelnicích na závodech, na trénincích... Těšíme se s Vámi všemi snad brzy na viděnou!
 Patrioti "nejen z Brna".

Tak tomu říkáme trefa do desítky!

27. 01. 2021
Čemu? Reklamě našeho klubu PATRIOT na ČT 1 v hlavním vysílacím čase a zadarmo. Jak jsme k ní přišli? Díky olympionikovi, brokaři Jakubovi Tomečkovi. Děkujeme, Jakube! Totiž... v rámci jeho medailonku a díky registraci SSK Patriot na portále olympijského výboru "sportvokoli.cz" jsme byli ukázkově online vyhledáni v seznamu klubů sportovní střelby v Brně a prožili tak sekundovou slávu v TV. Tento medailonek byl odvysílán před hlavním tahem sportky v podvečerních hodinách dne 27. ledna. 2021. Kdo se chcete mrknout, můžete v ZDE (1,17min.:-)). A my se těšíme, až budeme moci přivítat na střelnici další zájemce o sportovní střelbu!
https://www.facebook.com/brnenstipatrioti

Smutný průběh vzduchovkové sezóny - veselejší start sezóny malorážkové, aneb copak nám to na střelnici vyrostlo za "domečky"?

25. 1. 2021
Zatímco dlouhodobá vládní nařízení zakazují Patriotům i všem ostatním mladým sportovcům trénovat, pořadatelé jsou nuceni rušit jeden závod za druhým, vzduchovková sezóna jindy v plném proudu se nyní pomalu vleče ke svému konci. Nezoufáme. Střelci suší doma, byť motivace se těžko bez možnosti závodění hledá. Titulek však napovídá, že se blíží malorážka, jejíž start bude veselejší. Nejen proto, že se bude střílet venku ale hlavně proto, že naše střelnička prochází modernizací. Díky jednomu šikovnému tatínkovi, díky všem rodičům, kteří se finančně spolupodílí, se našim střelcům bude střílet mnohem příjemněji a "elektroničtěji". DĚKUJEME všem, kdo pomáhají! Těšíme se na finalizaci, na první tréninky, kdy opět zavnímáme vůni střelného prachu, jara a tréninkovo-závodního tempa.

Jihomoravský kraj
finančně podporuje mladé střelce - Patrioty 

2020/2021
Děkujeme Jihomoravskému kraji za jeho podporu a tím možnost pořízení kvalitního vybavení, které našim mladým, talentovaným střelcům pomáhá v jejich přípravě na trénincích a úspěšné účasti na závodech. Propojení kvalitního a moderního vybavení s pilnou prací mladých střelců jim umožňuje dosáhnout stanovených cílů, skvělých výsledků a tím medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci Jihomoravského kraje na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR. Úspěch na závodním poli motivuje Patrioty k zodpovědnému přístupu ke sportovnímu
životu i do života. DĚKUJEME našemu Jihomoravskému kraji za jeho každoroční podporu a pomoc!

Statutární město BRNO finančně podporuje
SSK Patriot Brno

2020/2021
Děkujeme
statutárnímu městu Brno - Odboru školství, mládeže a tělovýchovy MMB za jeho finanční podporu a tím možnost pořízení kvalitních nábojů a střeleckého vybavení, které našim
mladým talentovaným střelcům pomůže v jejich přípravě na trénincích a při účasti na vrcholných závodech. Věříme, že se brzy projeví spojení nového vybavení s jejich pilnou prací, že dosáhnou skvělých výsledků a tím vyšších medailových příček na výsledkových listinách ve svých kategoriích při reprezentaci města Brna na vrcholných závodech sportovní střelby v ČR.
DĚKUJEME našemu městu BRNO za jeho úžasnou podporu a pomoc!

Anička, Ríša a Sam - členové dorosteneckého reprezentačního družstva ČSS v 2021!

1. 1. 2021
S radostí máváme starému roku 2020, který svou moc již ukončil. Byl to rok svým způsobem výjimečný. Přesto a všichni víme proč, vám - přátelé, kamarádi a fanoušci sportovní střelby - přejeme, ať je ten nový rok zdravější, klidnější a úspěšný v tom, co vás baví a žene dál! Nás baví střelba a do roku 2021 vstupujeme s gratulací našim 3 mladým dorostencům - Aničce, Ríšovi a Samovi, kteří se svou pilnou prací nominovali do reprezentačního dorosteneckého družstva Českého střeleckého svazu! Držme jim a všem PATRIOTŮM palce, ať je neopustí urputnost v tréninkové přípravě, ať jsou úspěšní na závodním poli i v osobním životě. ZDRAVÝ a SPOKOJENÝ rok 2021 přejí PATRIOTI nejen z Brna.

Jsou Vánoce, jsou Vánoce, jsou Vánoce... zpívají nám v rádiu. Ano, Vánoce se blíží, sněhové vločky za okny již standardně chybí, přesto přípravy vrcholí.... a tak Vám přejeme, ať jsou šťastné a radostné. A nový rok? Ať je zdravější a tím hezčí, lepší, prostě normální. Ať všichni můžeme dělat to, co nás živí, co nás baví, co nám radost přináší...
24. 12. 2020

Neideálně výjimečný rok 2020 bezpochyby jest. Březnové Mistrovství ČR ve vzdůše bylo přeloženo do října, přišel nouzový stav, nemožnost tréninků, obavy z COVIDu-19 neb média se předháněla v negativních zprávách. Následovalo uvolnění, tréninky, soustředění, některé závody zrušeny, ostatní nahuštěny do prázdnin... Třetí zářijový víkend zakončilo...

Pane trenére, cítíte spokojenost nebo rozčarovanost? Jak v globálu vidíte účast svých svěřenců?
Spokojený jsem i nejsem. Všichni Patrioti pracovali svědomitě a dobře. Za to jim náleží má pochvala. Občas je ovládly nezkušenosti. Ale to je normální a vlastně správné. Většina z nich umí na tréninku střílet líp, ovšem závod není trénink. Jde o to, kdo a...

Jsem Patriotka Zelená😉. Líbím se ti? Právě jsem na cestě od výrobce na jižní Moravu do svého "domova Patriotů". A tak si tu již vyhlížím svého budoucího střelce - kámoše - nového člena 🎯SSK Patriot Brno🎯, který v těchto dnech zahájil nábor ;-). Ano, pochopil jsi správně, hledáme nové členy z Brna a okolí. Máš-li zájem o sportovní střelbu ze...

Právě uplynulý, po delší době opět horko-letní, víkend nabízel hned několik závodů. Toho využili mladí Patrioti a v plné palbě, snaze, potu, spokojenosti i zklamání prožili volné dny. V sobotu na Poháru Olympu v Ostravě se snažili Anička se Samem, v neděli nastoupili na VC v Prosiměřicích Sabča, Tom, Ríša, Onďa, Mates, Kuba a Dan. Většina z nich si...

Skvělé výkony předvedli mladí Patrioti na VC Olympu Ostrava poslední květnovou neděli. Výsledky lámaly osobní rekordy a velké zlepšení, což potvrzuje i super umístění v kvalitně obsazeném závodu. Dan (osobák) ještě neodložil vzduchovku vleže a už prohání svého staršího bráchu Ríšu v malorážném ležáku. Ríša (osobák) je však v klidu, neboť si střihl...

Konečně! Po dlouhé odmlce vytvořené světoznámým koronavirem vyrazili PATRIOTI opět na závody. S otevřenou náručí, za kterou moc děkujeme Jirkovi Maternovi a jeho spoluorganizátorům, nás přivítali na střelnici ve Velkém Meziříčí na Ceně Žďáru nad Sázavou. 4 střelci, z toho 3 nováčci, co malorážku dnes drželi po páté v ruce ve svém životě. Jsou to...

Zlatá diabolka našim nováčkům fakt "sedla" a přinesla jim i nám velkou radost. Štěpán trénující něco málo přes měsíc, první závody a s výsledkem 297,7 b. naskočil na 4. místo - SKVĚLÉ Štěpo! Je tomu necelé 2 měsíce, co se Ondra poprvé postavil na stav, a tak Zlatá diabolka se stala taktéž jeho prvními závody v životě. Doufáme, že nádherný výsledek ...

2x ZLATO!
2x BRAMBOROVÉ 4. umístění,
5x POKOŘENÝ osobní rekord,
753 vystřelených závodních ran Patrioty,
z 444 puškařských startů po oba dny: krom vyjmenovaných shora další 8., 9., 10., 11., 14., 17., 22., 24., 26., 28. a 38. místo!
SHLEDÁNÍ s přáteli,
SPOLEČNÝ VÍKEND...

Úspěchem a spokojeností protkaný mezinárodní závod si prožil Ríša👍, kdy v 1. startovním dni s 614,6 b. vstoupil z 5. pozice do finále. Zde si od začátku držel a do samotného konce udržel nádherné 3.🥉místo! Druhý den si v kvalifikačním závodě vystřílel ještě lepší skóre a s 616,0 b. prošel do finále dokonce z 1. příčky. Bylo to napínavé 🙈,...