Druhé Mistrovství ČR – tentokrát mládeže do 14 let - je úspěšně za námi! (24.3.2018)

25.03.2018

Začalo to v pátek na benzince u Devíti křížů, kde se všichni Patrioti "srazili" a společně, jako mašinka za sebou, vyrazili po D1 směr Plzeň - Lobzy - střelnice. Prezentace střelců i přejímka zbraní proběhly bez komplikací a my vyrazili se ubytovat na hotel. Po procházce podvečerním centrem, jsme nasytili svá bříška a nasáli týmového ducha v nejstarší plzeňské restauraci          U Salzmannů.

V sobotu dopoledne to po našem příjezdu na střelnici již tepalo. Naši střelci nastupovali až       v druhé směně, takže jsme měli po ránu dost času na "rozjezd" :-). Emmička s Honzou měli stavy vedle sebe a týmově drželi s výsledkem a i následném umístění při sobě. Atmosféra Mistrovství a nervozita pracovaly na plné obrátky, přesto naši střelci bojovali, seč jim síly stačily. Všichni jsme drželi pěsti, aby byli se svým výkonem a několika měsíční dřinou spokojení. Bylo to velmi těžké, ale nevzdali se. Jsou přece úžasní Patrioti! Oba obsadili shodné 32. místo, ovšem každý ve své kategorii. V obrovské konkurenci 13-14 letých střelců se tak vůbec neztratili a my jsme na ně hrdí!

Ve 13 h nastoupil Sam - taktéž v kategorii do 14 let. Po první položce byl na průběžném             15. místě. Šance na finále se tvářila vzdáleně. Palce, které jsme drželi, nám pomalu modraly. Ovšem Sam zabojoval a excelentními dalšími 2 položkami vytáhl svou pozici na fantastické 6. místo. Postoupil tak do finále - šance získání medailového postu. Do poslední směny nastoupil náš nejmladší střelec Dan. Pracoval výborně a zaslouženě získal nádherné 12. místo. Zároveň přispěl svým kvalitním výkonem družstvu Krajského sdružení JmK, kde společně s Vaškem Skalou a Honzou Jelínkem získali fantastické 5. místo z celkem 16 družstev!

Nyní nás čekalo finále Sama. A tak jsme se hromadně přesunuli na finálovou halu. Sam se svým trenérem Jardou Dudou již byli v šatně, kde spolu probírali jednotlivé kroky k úspěšnému zvládnutí. Že to kluci probrali výborně, jsme samozřejmě zjistili až na konci ;-). Ale vraťme se na začátek. Byl to zážitek. Emotivní, napínavý a o infarktové stavy nebyla rozhodně nouze. Po první ráně Sam všechny "oklamal" - začal své finále 8. místem. Ale to jen proto, aby nás vyburcoval k pořádnému fandění. Každou další ránou se ale rychle posouval na přední příčku, kde se ubydlel a s náskokem 1,3 - 1,6 bodu tam trůnil do předposlední rány. Každou dalšíránu jsme my - banda Patriotů na tribuně ale i ti doma u on-line přenosu - ocenili hurónským povzbuzujícím výkřikem a dlaně od tleskotu jsme měli celé rudé. Předposlední ránu Sam zaváhal a 9,0 b. mu snížil náskok před druhým střelcem na pouhou jednu desetinu. Stav byl naprosto vyrovnán a nyní o celkovém vítězi měla rozhodnout jedna jediná poslední rána. Padl výstřel. Byť jsem se bála podívat na tabuli, podle šťastného hromadného výkřiku JÓÓÓÓÓ kolem mě, bylo jasno. Sam to ustál. Zvítězil. Stal se MISTREM ČR! Přichází čas gratulací, vyhlášení a focení. Sam září, mamka Šárka s taťkou Lucianem přežili svůj infarkt a radost z nich srší. A my ostatní Patrioti jim gratulujeme a užíváme si úspěch společně. Zde se můžete podívat na sestřih finalizujícího finále Sama:
https://www.facebook.com/DuklaPlzen/videos/1646561115428611/
https://www.youtube.com/watch?v=J1_UQqBkYl4&feature=youtu.be

Nádherný den strávený s báječnými lidmi! Co dodat. DÍKY všem našim střelcům - mladším Patriotům, co na MČR mládeže skvěle stříleli a statečně bojovali za barvy svého klubu! Díky ostatním mladým Patriotům, co doma nám pěsti drželi. Díky i starším ;-) Patriotům, kteří své ratolesti podporují a vedou s nadšením ke sportu střeleckému. Díky fanouškům a fanynkám, kteří SSK Patriotu Brno fandí a jsou s námi! Tvoříme báječný tým a UŽÍVÁME SI TO! Střelbu - dřinu i úspěchy, ale i společně prožité zážitky. PATRIOTI - jste SKVĚLÍ!!!